Kalori Cetveli

Kalori Azaltarak Kilo Verme Adına Kalori Azaltma Yolları

kalori azaltarak zayıflamaBu yazımızda sizlere, kalori azaltma yollarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Kalori azaltma yollarını uygulamanız sayesinde, kalori azaltarak zayıflama, ve kalori azaltarak kilo verme olanaklarından yararlanabileceğinizi belirtmemiz doğru olacaktır. Peki kalori azaltarak kilo verme, ya da kalori azaltarak zayıflama adına neler yapabilirsiniz? İşte bu soruların yanıtları için hemen kalori azaltma yollarını gözden geçirmeye başlayalım:
Kalori azaltarak zayıflama isteğinde bulunanlar, süt içeceklerinde, yağsız, ya da yarım yağlı süt kullanımına dikkat etmelidirler. Sütlerinin içerisine şeker değil, meyve ilave etmelidirler.

Kalori azaltarak kilo verme isteğinde bulunanlar, meyve suyu içtikleri bardağı; ya da yemek yedikleri tabağı da küçültmelidirler. Bu sayede, bardak, ya da tabağın içerisine daha az şey sığacağından, daha az kalori alma olanağından yararlanmak da mümkün olacaktır.
Kalori azaltma yolları arasında, yoğurt tüketiminden söz ederken light yoğurdun tercih sebebi olduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Bunun nedeni, light yoğurt içerisinde, kalorisiz, ya da kalorisi az tatlandırıcıların kullanılmasından kaynaklanmaktadır.
Ekmek tüketiminde, beyaz ekmek yerine tahıllı ekmek tüketimini gerçekleştirmeye dikkat edin. Ve bir ekmeğin hepsini tek başınıza tüketmek yerine, ya birisiyle paylaşın, ya da bir sonraki öğünde kullanmak adına saklayın.
Yumurta yemek için, ya yumurtayı haşlamayı deneyin, ya da yağsız tava içerisinde, yağ eklemeden pişirin. İlla ki bir şey ile lezzetlendirmek istiyorsanız, domatesten yardım alın.
Tatlı tüketiminde, şireli değil, sütlü, ya da meyveli tatlıları tercih edin. Şeker yerine, tatlandırıcı kullanmayı ihmal etmeyin.
Dışarda yemek yiyeceğinizde, ilk olarak yemeklerin küçük porsiyonlar halinde gelmesini sağlayın. Kalorisi düşük şeylerin siparişini verin. Yemeğe başlamadan önce salata tüketimi ile midenizi biraz olsun doldurun.
Etli, ya da soslu yemek yiyeceğinizde, bunun yanında yoğurt da tüketin. Böylelikle sadece karbonhidrat değil, aynı zamanda protein de almış olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.