Neden Zayıflayamıyorum

Kışın Neden Kilo Alınır?

öğün atlamanın zararlarıKadınların pek çoğunda şu durum vardır: Yaz aylarında sıfır beden olur, bikinileri ile sahilleri şenlendirirler, kış aylarında ise, aynı kadınların aldıkları kilolar gündeme gelir. Yaz mevsiminin yaklaşmasına yakın, nasıl zayıflanır sorusunun yanıtlarını merak edip bize başvururlar. Peki, bir kere zayıfladıktan sonra, bir daha kilo almasak olmaz mı? Çok da güzel olur aslında. Ve bunun için, kışın neden kilo alınır, kışın neden kilo alırız, ya da kışın neden kilo veremiyorum sorularının yanıtlarını bilmek gerekir. Sonrası çorap söküğü gibi gelir, ve o nedenlere dikkat edilirse, kış aylarında da kilo alınmamış olur… Bu yazımızda sizlere tüm bu soruların yanıtlarından söz edeceğiz…

Kışın Neden Kilo Veremiyorum?
Kışın Neden Kilo Alınır?
Kışın Neden Kilo Alırız?

Kış ayları, havaların en iyi ihtimalle yağmurlu olduğu, karlı günlerdir. Bu nedenle, insanlar zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmazlar. Hem kapalı hava, hem de sürekli ev ortamı dolayısı ile canı sıkılan insanlar, yalancı açlıklar hisseder, ve bir şeyler yediklerinde bu can sıkıntısının geçeceğini düşünerek sürekli bir şeyler yeme isteği ile dolup taşarlar. Yenilen şeylerin kalorisi yüksek olsa da olmasa da, kişi, yediği şeyin kalorisinden fazlasını almış gibi olur… Bunun nedeni ise hareketsizliktir. Malum yüksek kalori her zaman kilo alma sebebidir.

Yaz aylarının sıcak olması dolayısı ile, sindirilemeyeceği için ağır yiyeceklerin yenilmemesi, ancak kış aylarında aynı durumun söz konusu olmaması dolayısı ile, genellikle yüksek kalorili besinler tüketilir. Bu yiyeceklerin sindirilmesi zor da olduğundan, uzun zaman vücutta kalırlar, ve hatta yağ depolanmasına neden olarak kilo alımını beraberinde getirdiklerini de belirtmemiz gerekir.

Son olarak, kışın kilo alınmasının nedenleri arasında şu da vardır: Çocukları olan anneler, artık çocuklarını okullara gönderir; ve kendi aralarında altın günleri düzenleyerek, kim daha güzel pasta börek yapacak yarışına girerler. Bu durum da kilo almanın en önemli sebepleri arasında sayılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.