Neden Zayıflayamıyorum

Şeker Kilo Aldırırmı? Tuzun Kiloya Etkisi

şeker kilo aldırırmıBu yazımızda sizlere, şeker kilo aldırırmı sorusunun yanıtı olan şekerin kiloya etkisini; ve tuz kilo aldırırmı sorusunun yanıtını vereceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de şekerin kiloya etkisi, ve tuzun kiloya etkisi ile ilgili bilgi sahibi olmak istiyor, şeker kilo aldırırmı, ve tuz kilo aldırırmı sorularının yanıtlarını merak ediyorsanız, zaman kaybetmeden bilgilerimizin aktarımını sizler için gerçekleştirmeye başlayalım:

Şeker kilo aldırırmı? Rafine edilmiş bir besin olan şekerin bir gramında bulunan 4 kcal, şekerin kiloya etkisini açık bir şekilde ortaya koymaktadır. Bu nedenle, şekerin mutfakta kullanımından olabildiğince kaçınmak gerekmektedir. Şeker, ve şekerli yiyecekler ile içeceklerin kiloya çok yüksek bir etkisi olduğunu belirtmemiz gerekmektedir.
Tuz kilo aldırırmı? Tuzun kiloya etkisine bakmak istersek, ilk olarak, tuzun enerji değerinin bulunmadığını belirtmemiz gerekmektedir. Bu da, tuzun, tek başına, kilo alımında bir etkisinin bulunmadığını gösterir. Ancak tuz, vücuttaki su tutulumunun önemli nedenleri arasında yer almaktadır. Ve su tutulumu; yani ödem, insanlarda şişliğin, dolayısı ile de kilonun işareti olarak kabul edilmektedir. İnsan vücudunun tuza ihtiyacı bulunmamaktadır. Yediğimiz besinlerden, gereksinimimiz olan tuzu rahatlıkla alabiliriz. Hem bunu, hem de tuzun, gerek tansiyon, gerekse de kalp sağlığına olan olumsuz etkilerini göz önüne alarak, tuz tüketimini olabildiğince az gerçekleştirmemiz gerektiğini belirtebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.