Obezite

Çocuklar Neden Şişmanlar? Çocuklarda Şişmanlığın Nedenleri Nelerdir?

Bu yazımızda sizlere, çocuklar neden kilo alır, çocuklar neden şişmanlar gibi soruların yanıtlarından söz edeceğiz; aynı zamanda çocuklarda şişmanlığın nedenleri ile ilgili bilgileri de yazımız içerisinde bulabileceğinizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer ki siz de, çocuklar neden şişmanlar; ya da çocuklar neden kilo alır diye merak ediyorsanız, ve çocuklarda şişmanlığın nedenlerini öğrenmek istiyorsanız yazımızdan destek alabilirsiniz…

Çocuklar neden kilo alır? Çocuklar neden şişmanlar? Çocuklarda şişmanlığın nedenleri arasında ilk olarak çocukların hareketsizliğinden söz etmemiz gerekmektedir. Günümüz çocuklarının çok fazla televizyon ya da bilgisayar karşısında oturuyor olmaları, onların hareketsiz geçirdikleri zamanın artmasına; bu durum da çocuklarda şişmanlığın nedenlerine zemin hazırlamaktadır. Çocuklar neden kilo alır diyenlerin çocukların beslenme tarzlarına da dikkat etmeleri gerekmektedir; yağlı; ve karbonhidrat ağırlıklı beslenme, çocuklarda şişmanlığın nedenleri arasında gösterilmektedir. Çocukların az oyun oynamaları, ve egzersiz yapmaları, bunun yanında çok azla şekerli ve çikolatalı gıdalar tüketmeleri de çocuklarda şişmanlığın nedenleri arasında sayılmaktadır.
Çocuklarda şişmanlığın nedenleri arasında, annenin, hamilelik sırasında fazla sigara içmesinden de söz etmek gerekmektedir. Bunun yanında, çocuk doğduğunda da zaten şişman ise, bu durum da çocuklarda şişmanlığın nedenleri arasında yer almaktadır. Annenin hamileliği sırasında katı gıdalarla çok fazla beslenmesi, çocuğun hem anne; hem de babasının şişman olması, Çok fazla televizyon izlemek, az oyun oynamak, ve egzersiz yapmak, araba ile sık seyahat etmek, bir kardeşi bulunmamak… gibi pek çok etkenin, çocuklarda şişmanlık nedenleri arasında gösterildiğini belirtmemiz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.