Diyetler Hakkında Bilgiler

Az Yediğim Halde Zayıflayamıyorum Diyenlerdenseniz Dikkat!

Bu yazımızda sizlere, az yediğim halde zayıflayamıyorum, ya da az yediğim halde kilo veremiyorum diyenler için farklı alternatiflerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer ki siz de, az yediğim halde zayıflayamıyorum, ya da az yediğim halde kilo veremiyorum diyorsanız, hiç zaman kaybetmeden bilmeniz gerekenleri aktarmaya başlayalım:

Az yediğim halde zayıflayamıyorum, ya da az yediğim halde kilo veremiyorum diyenler arasında yer alıyorsanız, size şunu önerebiliriz: bir gün oturun, ve uyandığınızdan yatana kadar ne yediyseniz, ne içtiyseniz hepsini liste halinde yazın. Yazma işlemini, yedikçe; ya da içtikçe yapın ki, sonrasında aradan zaman geçmesi gerekçesi ile unutmayasınız… Ertesi gün kendinize bir boş zaman yaratın, kalori cetvelini açın, listenizi de elinize alıp, bir önceki gün kaç kalori tükettiğinizi hesaplayın… Bakalım hala, az yediğim halde zayıflayamıyorum; ya da az yediğim halde kilo veremiyorum diyecek misiniz?
Tükettiğiniz, ve basit olarak algıladığınız pek çok yiyeceğin kalorisinin yüksek olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Açlık hissettiğiniz zamanlarda düşük kalorili besinler tüketir; gününüzü de her zamankinden biraz daha hareketli geçirmeye karar verirseniz, işte o zaman, az yediğim halde zayıflayamıyorum; ya da az yediğim halde kilo veremiyorum sözünüzün aslında ne kadar da gereksiz olduğunu rahat bir şekilde görebilirsiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.