Obezite

Kilo Almanın Nedenleri Nelerdir? Neden Kilo Alıyorum?

neden kilo alıyorumBu yazımızda sizlere, neden kilo alıyorum sorusunun yanıtları ile birlikte, kilo almanın nedenleri nelerdir sorusunun yanıtları arasında yer alan kilo almanın nedenlerinden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de, özellikle ev hanımı iseniz, ve neden kilo alıyorum, ya da kilo almanın nedenleri nelerdir diyorsanız, hiç zaman kaybetmeden kilo almanın nedenlerini öğrenmeye başlayalım:

Kilo almanın nedenlerinden ilki televizyon karşısında yemek yemektir. Bu şekilde yenilen yemekler hem daha hızlı yenilir; hem de bunun yanında daha fazla yenildiğinden dolayı kilo almaya neden olmaktadır. Televizyonun dikkatinizi dağıttığını belirtmemiz gerekmektedir.
Kilo almanın nedenleri nelerdir sorusunun yanıtları arasında yer alan bir diğer detay da hamur işi yiyeceklerin çok fazla tüketilmesidir. Ev hanımları, arkadaşları ile birlikte düzenledikleri günlerde tükettikleri pasta – börek nedeni ile kilo alabilmektedirler.
İçeriğinde şeker; ya da gaz bulunan içecekler de, neden kilo alıyorum sorusu için yanıt niteliği taşımaktadırlar. Bu içeceklerin vitamin, ya da mineral değeri de çok fazla bulunmamaktadır.
Ev hanımlarının en sık sordukları soru şudur: Ben sık sık ev işi yapıyorum: ama neden kilo alıyorum? Ev işini aslında siz yapmıyorsunuz çünkü; evi elektrik süpürgesi süpürüyor, çamaşırı çamaşır makinesi, bulaşığı da bulaşık makinesi yıkıyor. Siz sadece bu makinelerin çalışmaları için ortam hazırlıyorsunuz. Bu nedenle, ev işlerine güvenmek, kilo almanın nedenleri arasında yer alıyor.
Kilo almanın nedenleri nelerdir sorusunun yanıtları arasında yemeklerin çok hızlı yenmesi de yer alıyor. Bu nedenle lokmaların uzun süre çiğnenerek sonrasında yutulması öneriliyor.
İçeriğinde zaten yağ bulunan besinlerin içerisine yağ eklemek de kilo almanın nedenleri arasında yer almaktadır. Örneğin, tavuğun derisi çok yağlıdır. Etin yağı bulunmaktadır. Et suyunun içerisinde bulunan jel yağlıdır. Salataların içerisinde de yağ bulunmaktadır. Yiyecekleri tabaklarınıza alırken, kevgir kullanarak yağlarını süzdürmeniz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.