Obezite

Şişmanlığın Sebep Olduğu Hastalıklar Ve Şişmanlığın Sağlığa Zararları

Bu yazımızda sizlere, şişmanlığın sağlığa zararlarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Şişmanlığın sebep olduğu hastalıklar hakkında bilgi sahibi olmanız, ve şişmanlığın sonuçları hakkında fikir sahibi olmanız durumunda, nasıl zayıflanır sorusunun yanıtlarını daha kolay bulabileceğinizi düşünüyoruz. O halde, hiç zaman kaybetmeden, şişmanlığın sağlığa zararlarına göz atalım:

Her şeyden önce, şişmanlığın sebep olduğu hastalıklar arasında ilk sırada, boyun, ve kafanın büyümesinden söz etmemiz gerekir. Bunun yanında, kalp tarafından pompalanan kan da, vücut tarafından depolanmış olan yağ dolayısı ile artış göstermektedir. Şişmanlığın sebep olduğu hastalıklar arasında, kalpte meydana gelmesi muhtemel sorunlardan söz etmemiz gerekmektedir. Bunun nedeni, kalbin, özellikle üst kısmının yağ tabakası ile kaplanmasından kaynaklanmaktadır. Bu nedenle normal işlevini yerine getirmekte zorlanan kalp yorulmaktadır. Aynı zamanda kalbin yerinde bir değişme meydana gelmiş olabilir, ve bu değişme ile kalp yukarı doğru itilmiş; aynı zamanda da daha fazla öne gelmiştir. Bu, şişmanlığın sonuçları arasında, kesinlikle olmaması gereken bir durumdur. Şişmanlığın sağlığa zararları arasında, ana kan damarlarının genişlemesinden de söz etmemiz gerekmektedir. Bu genişlemenin belirli bölgelerde toplanan yağ tabakalarından kaynaklandığını, ve kanın taşınmasında meydana gelen zorlanma dolayısı ile damarların genişlemek durumunda kaldığını belirtmemiz gerekmektedir. Şişmanlığın sonuçları arasında sayabileceğimiz bir diğer nokta ise, karaciğerin, ve midenin şişmesidir. Akciğer ise, işlevinin sadece 1/3’ünü yerine getirebilecek kapasitededir. Karın boşluğnda meydana gelmiş olan yağ tabakası dolayısı ile kalp gibi yukarı itilen diğer organlar, göğüs, ve karındır ki kesinlikle istenmeyen bir durumdur. Koroner damar genişleyememesi sorunu dolayısı ile de, kalbe gelen kanın az olması sonucunda yine bir takım kalp problemleri, benzer hastalıklar, şişmanlığın sonuçları arasında karşımıza çıkabilmektedirler.”>nasıl zayıflanır sorusunun yanıtlarını daha kolay bulabileceğinizi düşünüyoruz. O halde, hiç zaman kaybetmeden, şişmanlığın sağlığa zararlarına göz atalım:

Her şeyden önce, şişmanlığın sebep olduğu hastalıklar arasında ilk sırada, boyun, ve kafanın büyümesinden söz etmemiz gerekir. Bunun yanında, kalp tarafından pompalanan kan da, vücut tarafından depolanmış olan yağ dolayısı ile artış göstermektedir.
Şişmanlığın sebep olduğu hastalıklar arasında, kalpte meydana gelmesi muhtemel sorunlardan söz etmemiz gerekmektedir. Bunun nedeni, kalbin, özellikle üst kısmının yağ tabakası ile kaplanmasından kaynaklanmaktadır. Bu nedenle normal işlevini yerine getirmekte zorlanan kalp yorulmaktadır. Aynı zamanda kalbin yerinde bir değişme meydana gelmiş olabilir, ve bu değişme ile kalp yukarı doğru itilmiş; aynı zamanda da daha fazla öne gelmiştir. Bu, şişmanlığın sonuçları arasında, kesinlikle olmaması gereken bir durumdur.
Şişmanlığın sağlığa zararları arasında, ana kan damarlarının genişlemesinden de söz etmemiz gerekmektedir. Bu genişlemenin belirli bölgelerde toplanan yağ tabakalarından kaynaklandığını, ve kanın taşınmasında meydana gelen zorlanma dolayısı ile damarların genişlemek durumunda kaldığını belirtmemiz gerekmektedir.
Şişmanlığın sonuçları arasında sayabileceğimiz bir diğer nokta ise, karaciğerin, ve midenin şişmesidir. Akciğer ise, işlevinin sadece 1/3’ünü yerine getirebilecek kapasitededir. Karın boşluğnda meydana gelmiş olan yağ tabakası dolayısı ile kalp gibi yukarı itilen diğer organlar, göğüs, ve karındır ki kesinlikle istenmeyen bir durumdur.
Koroner damar genişleyememesi sorunu dolayısı ile de, kalbe gelen kanın az olması sonucunda yine bir takım kalp problemleri, benzer hastalıklar, şişmanlığın sonuçları arasında karşımıza çıkabilmektedirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.