Obezite

Şişmanlık Hakkında Bilgi Obezite Bir Hastalık Mıdır?

Bu yazımızda sizlere, şişmanlık bir hastalık mıdır, ve obezite bir hastalık mıdır sorusunun yanıtlarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Şişmanlık hakkında bilgi edinebileceğiniz yazımız içerisinde, şişmanlık bir hastalık mıdır, ve obezite bir hastalık mıdır gibi soruların doğru yanıtlarını bulabileceğinizi belirtmemiz gerekmektedir. O halde şişmanlık hakkında bilgi vermeye; ve şişmanlık bir hastalık mıdır sorusunun yanıtını bulmaya çalışalım:

Şişmanlık hakkında bilgi: Tarihin eski çağlarına baktığımızda; hatta, günümüzde, geçmişi yaşayan insanların düşüncelerini göz önünde bulundurduğumuzda görüyoruz ki, şişmanlık, o denli iyi bir şey ki, kanlı canlı insan olmak demek sağlıklı insan olmak demek ile eş dahi tutulabiliyor. Eski zamanlarda hazırlanmış olan kadın heykellerine bakacak olursanız görürsünüz ki, kadınların geneli şişmandır. O zamanlar makbul olan sağlıklı kadın, günümüzün obezite kadını olarak bilinmektedir.
Şişmanlık bir hastalık mıdır? Obezite bir hastalık mıdır? Evet. Ne yazık ki eskilerin yanlış bilgilerine bakılacak da olsa, şişmanlık, ya da diğer adı ile obezite bir hastalıktır; ve bu durum, bilimsel pek çok araştırma ile de kanıtlanmış bulunmaktadır.
Şişmanlık hakkında bilgi verirken belirtmemiz gereken unsurlardan bir diğerinin de, şişmanlık bir hastalık mıdır sorusunun yanıtına ek olarak, şişmanlığın, kendisini tekrarlayan bir hastalık olduğudur. Ve bu durumun en açık nedeninin de kilo veren kişilerin yeniden istemedikleri halde kilo almaları olduğunu belirtmemiz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.