Obezite

Şişmanlık Neden Zararlıdır? Şişmanlığın Zararları Nelerdir

Pek çok kişi günümüzde obezite ile nasıl başa çıkılacağını öğrenmeye çalışıyor, nasıl zayıflanır sorusunun yanıtlarını bulmayı amaçlıyor. Peki şişmanlık neden zararlıdır? Şişmanlığın zararları nelerdir? Bu soruların yanıtlarını elde edebilmeniz halinde, şişmanlığın zararlarını öğrenerek, kendinizi, nasıl zayıflanır sorusunun yanıtlarına daha kolay adapte edebileceğinizi düşünerek şişmanlığın zararlarından söz etmeyi yazımız için uygun bulduk:

Şişmanlık neden zararlıdır diyen kadınlar için belirtelim ki: şişmanlığın zararları arasında, kadınlık hormonlarının düzensizliğinden söz etmek gerekir ve bu durum, kadınlarda hem adet düzensizliğine, hem de hamileliğin güçleşmesine neden olmaktadır.
Şişmanlığın zararları arasında mantardan, ve deri kaşıntılarından da söz etmek gerekir. Bunun şişmanlıkla ne alakası olduğunu merak edenler için hemen aktaralım: deri altında meydana gelen yağ bozuklukları, şişmanlığın zararları arasında belirtilen unsurların su yüzüne çıkmasını gündeme getirmektedir.
Şişmanlık neden zararlıdır diyenlere kısaca, şişmanlığın ömrü kısalttığını söyleyebiliriz. Nedenine gelecek olursak, damar sertliği, ve kalp yetmezliği gibi problemlerin şişmanlarda sık sık gözlemlendiğini belirtmemiz gerekmektedir. Gut hastalığı da şişmanlığın zararları arasında yer almakta, ve şişman insanlarda daha çok gözlemlenmektedir.
Genetiği şeker hastalığına yatkın olan kişilerin, şişmanlık neden zararlıdır diye sorması da yanlış olacaktır, çünkü şişmanlığın zararları arasında yer alan şeker hastalığı, ne yazık ki kendisini daha rahat ortaya koyabilmektedir. Şişmanlığın zararları arasında yer alan diğer detay ise, şişman insanların daha sık kaza atlattıklarıdır. Bu kazalar küçük çapta da olsalar kazadırlar, olumsuz sonuçları gözlemlenmektedir.
Şişmanlık problemi yaşayan kişiler, nasıl zayıflanır sorusunun yanıtını özellikle aramaktadırlar. En çok da eklem ve kas rahatsızlığı yaşayanlar. Bunun nedeni de, şişmanlığın zararları arasında yer alan, yükün genel olarak bacaklara, ve ayaklara binmesinden kaynaklanmaktadır.
Şişmanlığın zararları nelerdir diyenler için solunum problemlerinin de şişmanlığın zararları arasında yer aldığını belirtmemiz gerekmektedir. Bununla birlikte, psikolojik bozukluklar da şişmanlığın zararları nelerdir sorusunun yanıtları arasında yer almaktadır. Kişiler sosyal ortamlara girmekte, şişman olmaları dolayısı ile daha büyük zorluklar yaşayarak kendilerini dışlanmış hissedebilmektedirler. Görüntünün bozulması da şişmanlığın zararları nelerdir sorusunun yanıtları arasında yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.