Obezite

Şişmanlık Nedir? Şişmanlığın Nedenleri Nelerdir?

Bu yazımızda sizlere şişmanlık nedir, ve şişmanlığın nedenleri nelerdir şeklindeki soruların yanıtlarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Şişmanlığın nedenleri hakkında bilgi sahibi olduğunuzda, ve şişmanlık nedir sorusunun yanıtlarını öğrendiğinizde, nasıl yanıtlanır sorusunun yanıtını daha kolay şekilde bulabileceğinizi tahmin etmekteyiz:

Şişmanlık nedir? Şişmanlık, bir sağlık sorunu olarak tanımlanabilir. Eğer kişi, bir gün içerisinde toplam 1400 kalori harcıyor, ancak 2000 kalori alıyorsa, bu durumda bu kişi için şişmanlıktan söz etmemiz yanlış olmayacaktır.
Şişmanlığın nedenleri nelerdir? Şişmanlığın nedenleri arasında ilk olarak fazla yemek yemekten söz edilmektedir. Kişi fiziksel aktivitelerini az gerçekleştiriyorsa bunun da şişmanlığın sebepleri arasında yer aldığını unutmamak gerekmektedir. Kişilerin psikolojik olarak yaşamakta oldukları problemlerin de şişmanlığın nedenleri arasında yer aldığını unutmamamız gerekmektedir.
Şişmanlığın nedenleri nelerdir sorusunun yanıtları arasında, hormonal dengesizliklerden de söz edilmesi gerekirken, metabolik olarak yaşanan problemlerin de şişmanlığın nedenleri arasında yer aldığını belirtmemiz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.