Obezite

Şişmanlık Sizin Kaderiniz Değil

fit olmanın sırlarıKimilerimiz için, fazla kilolarımdan kurtulmak istiyorum cümlesini kurmak dahi çok zor. Çünkü bu durumun ya imkansız olduğuna, ya da bir kader olarak yaşandığına inanılıyor. Peki gerçekten de öyle mi? Fazla kilolardan kurtulmak bu kadar zor mu? Yoksa fazla kilolar bir kader mi? Bu yazımızda, fazla kilolarından kurtulmak istiyorum diyenler için bazı önerilerde bulunmaya çalışacağız…

Fazla kilolarımdan kurtulmak istiyorum; ama fazla kiloların benim kaderim olduğunu da biliyorum diyenler… Hayır. Yanılıyorsunuz. Fazla kilolar sizin kaderiniz değil. Sadece şanssızlığınız olabilir, bunun nedeni ise, şişmanlık nedeniyle sahip olduğunuz hastalıklardır. İşe, şişmanlıktan ileri gelen hastalıkların tedavisi ile başlamalısınız. Sonrasında ise, şişmanlıktan kurtulabilmek adına, size öğretilen davranış, yaşam, ve yeme biçimini benimsemeniz gerekmektedir.
Yani, ne şişmanlık, ne de fazla kilolardan kurtulmak imkansız değildir. Evet, fazla kilolardan kurtulmak biraz zor olabilir, zaman da alabilir… Olması gereken de zaten budur. Eğer fazla kilolardan kurtulmak için biraz zaman; ve biraz da emek harcamaz iseniz, zaten sonrasında yeniden eski halinize gerri dönersiniz. O halde, aklınızdaki yanlış düşünceleri bir kenara atarak, fazla kilolardan kurtulmak için gerekli yardımları, işin uzmanlarından almaya başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.