Selülit Tedavisi

Selülit Giderici Yöntemler

selulit giderici yontemlerArtık, ideal kiloda olan bir kişinin de vücudunda selülitleri olabileceğini biliyoruz, çünkü bu durum daha çok, cildin alt tabakasında dolaşımın yavaşlaması ile alakalı. Ancak şunun da unutulmaması gerekiyor ki, kilo alımına bağlı olarak da selülit oluşumunda artış söz konusu olabilir. Hormonal; ve genetik yapı, selülit oluşumunda belirleyici faktör olarak karşımıza çıkabilir. Cilt yapısı ile alakalı bir sorun olma olasılığı daha yüksek olan selülit nasıl geçer? Bu sorunun yanıtlarını yazımızın ilerleyen bölümlerinde bulabilir, selülit giderici yöntemler, ve selülit giderici doğal yöntemler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Selülit Nasıl Geçer?

• Selülit giderici yöntemlerden ilki, selülit gidermeye yönelik krem kullanmak. Ancak bu kremlerin daha etkili olanları, içeriklerinde kafein bulunduranlar. Fakat yine de %100 iyileşme sağlamadığını da belirtmeden geçmemeliyiz.

• Selülit giderici doğal yöntemlerden bir diğeri de, vücuda kuru fırça ile masaj yapmaktır. Eğer bu yöntemi düzenli olarak uygularsanız, selülitlerinizde gözle görülür bir azalma fark edebilirsiniz.

Selülit Giderici Kürler

• Selülit giderici yöntemler arasında, tıbbi yöntemlerden de söz etmek gerekir. Bunlar arasında kızılötesi, ve lazer tedaviler ilk sıralarda yer almaktadır. Tekrar uygulamalarının bir kaç aylık aralıklarla gerçekleştirilmesi gerekebilir. Ancak dokuları sıkılaştırmak, yağları yakarak pürüzsüz bir görünüm elde edebilmek, bu şekilde daha kolay olacaktır.

• Selülit giderici yöntemler arasında yer alan bir diğer alternatif ise, çok önerilmemekle birlikte, cilt dokusuna zarar verebilmekte, ve ağrıya sebep olabilmektedir. Aynı zamanda iyi sonuç verdiği de söylenemez. Bu yöntemle, uygulama yapan doktor, bir iğne yardımı ile cildin kolajen dokusuna temas ederek, cildi ayrıştırmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.