Bacak İnceltme

Bacak İnceltme Diyeti Nasıl Olmalı?

bacaktan nasil zayiflanirBacak inceltme yöntemleri hakkında bilgileri sizlere sitemiz içerisinde, daha önce de aktardık. Bu yazımızda daha çok, bacak inceltme diyetinde nelere dikkat etmeniz gerektiğinden söz edeceğiz. Bacak inceltme, bölgesel zayıflamaya yönelik bir zayıflama yöntemi olduğu için, bacak inceltme diyetini uygulamanın zorluğundan daha önce de söz etmiştik. Ama bacak inceltme yöntemleri arasında beslenmenin de etkisi yok değil… Peki nelere dikkat etmeliyiz?

Bacak İnceltme Yöntemleri

Her şeyin öncesinde şunu belirtelim: Biraz önce de aktarmış olduğumuz gibi, bacak inceltme, bir bölgesel zayıflama çeşididir. Diyetinizde, haftada 500 – 1000 gram arası zayıflamayı hedef almanız gerekmektedir. Bunu yapmak için ise, günlük beslenmenizden 500 kalori eksiltmeniz yeterli olacaktır. Ama bunu, bazı noktalara dikkat ederek yaparsanız, vereceğiniz kiloları bacaklarınızdan kaybedebilirsiniz. Peki neler bu dikkat edilmesi gereken noktalar?

• Bacak kaslarınızı çalıştıran egzersizleri, haftada en az 5 gün yapmalısınız, ve günlük 60 – 90 dakika arası yapmanız gereken bu egzersizlere, tırmanma, eliptik, koşu, bisiklet… gibi örnekler verebiliriz.

• Eğer kilo vermekte zorlanıyorsanız, bir Dahiliye uzmanına gitmeli, ve gerekli tahlillerin yapılmasını istemelisiniz. Çünkü insülin direnci, zayıflamanın önünde engel teşkil edebilir. Eğer böyle bir durum söz konusu ise, doktorunuzun önermiş olduğu ilaçları kullanmanız gerekecektir. Tüm belirttiklerimizi doktor kontrolünde yapmanız gerektiğini unutmayın…

Sandalyeli Bacak İnceltme Hareketleri

• Bacak inceltme diyetinde, yağ yakımına destek olabilmesi dolayısı ile, kuru baklagiller, kinoa, çilek, armut, elma, badem, esmer pirinç, avokado, yulaf, yumurta, greyfurt, enginar, böğürtlen, bezelye, ahududu… gibi yiyeceklere yer verin.

• Yemek yerken, öğünlerde, masadan doymadan kalkmayın, ama, doyma şekliniz tıka basa değil, yeteri kadarla sınırlı kalsın. Böylece, hem fazla kalori almamış olur; hem de sindirim sorunları yaşamazsınız.

• Kahve içmeyi seviyor, kafein almadan duramıyorsanız, tercihiniz yeşil kahve olsun. Ama eğer Türk kahvesine benzetemiyorsanız, filtre kahve kullanabilirsiniz. Kahve pişirirken içerisine şeker; ya da krema gibi malzemeler eklemeyin; bununla birlikte, çay tüketiminde de tercih hakkınızı yeşil çaydan yana kullanın.

Bacaktan Nasıl Zayıflanır?

• Kahve, ve çayda şeker kullanmamanızı önerdik, bacak inceltme diyetinde hayatınızdan da şekeri olabildiğince çıkartmalısınız. Ama şekersiz duramayanlardansanız, olabildiğince doğal şeker tüketmelisiniz. Örneğin kuru kayısı, kuru erik; ya da hurma, sizin için iyi alternatifler olabilir.

• Olabildiğince lifli gıdalar tüketmelisiniz. Ancak bunun yanında, günde en az iki litre su içmeniz gerektiğini de unutmamalısınız.

• Asitli içecekler, ve içeriğinde şeker bulunanların yerine, taze sıkılmış meyve sularını içmeyi de ihmal etmemelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.