Selülit Tedavisi

Selülit İçin Ne Yapmalı? İşte Selülitte Beslenme Önerileri

Genellikle, selülit için ne yemeli, selülit için ne yapmalı, selülit tedavisinde beslenme gibi konularda bilgiler verilir. Biz sizlere bu yazımızda, selülit için ne yemeli değil de, selülit için ne yememeli sorusunun yanıtlarından söz etmeye çalışacağız. Çünkü yenilmesi gereken şeyler kadar önemli bir başka şey de, selülit tedavisi sırasında yenilmemesi gerekenlerdir… İşte selülit tedavisi sırasında uzak durulması gereken şeyler:

Selülitte beslenme sırasında, tuz kullanımından uzak durulması gerekmektedir. Çünkü tuz, selülit tedavisi sırasında kan basıncını yükselterek, kan dolaşımının olumsuz şekillenmesine neden olmaktadır. Bu nedenle, selülitte beslenme için, tuzluk kullanımından, ve ekstra tuz tüketiminden uzak durmanız gerekmektedir.
Selülitte beslenme sırasında hayvansal yağlardan da uzak durmanız gerekmektedir. Hayvansal yağlar yerine, selülit için ne yemeli sorusunun yanıtını, zeytinyağı, ve soya yağı karışımı olarak vermemiz doğru olacaktır. Selülitte beslenme sırasında tüketilen hayvansal yağ tüketimi, kandaki yağ oranının artmasına, dolaşımın bozulmasına, ve kilo alımına neden olması dolayısı ile önerilmemektedir.
Selülit için ne yemeli sorusunun yanıtları arasında, selülit için ne yapmalı sorusunun da yanıtı olan, kavurma, ve kızartmalardan uzak durulmasının gerekliliğinden de söz etmemiz gerekmektedir. Kızartmalar, ve kavurmalar, hem dolaşımı bozar, hem de yağ hücrelerinin yapısında değişimlere neden olur.
Selülit için ne yapmalı sorusunun yanıtları arasında, bağ dokusunun bozulması; ve selülit artışına neden olması dolayısı ile sakatat tüketiminden de uzak durulması gerekmektedir. Bunun için sakatat tüketiminden, selülitte beslenme sırasında kesinlikle uzak durmanız gerekmektedir.
Selülit için ne yapmalı sorusunun yanıtlarından bir diğeri de alkol tüketiminin sınırlandırılması gerektiğidir. Çünkü alkol de dolaşımın bozulmasına, ve selülit artışına neden olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.