Selülit Tedavisi

Selülit Neden Olur?

selülit neden olurBu yazımızda sizlere, özellikle yaz aylarında başımızın derdi olan selülit hakkında bilgilerden söz ederek, selülit neden olur, selülit nedenleri nelerdir gibi soruların yanıtlarından söz edeceğiz. Eğer siz de var olan selülitlerinizden kurtulmak; ya da, olmayan selülitlerinizin olmasını da önlemek istiyorsanız, zaman kaybetmeden sizlere selülit nedenlerinden söz etmeye başlayalım…

Selülit Nedenleri Nelerdir?
Selülit Neden Olur?

Öncelikle, erkeklerde selülit oluşumuna, kadınlardaki kadar rastlamamışsınızdır; ve erkekler, kadınlar gibi selülitlerinden şikayetçi değildirler; öyle değil mi? İşte bunun nedeni, deri altında bulunan yağların taşındığı dokuların, öncelikle cinsiyet; sonrasında da yaşa göre değişiklik göstermesinden kaynaklanmaktadır. Zaten selülit oluşumu da, derinin altında bulunan bu yapının farklı oluşundan kaynaklanmaktadır.

Deri altında, kolojen, ve bağ dokusu bulunmaktadır. Eğer bu dokular parçalanacak olursa, deri altındaki yağlı doku görünmeye başlayacaktır. Peki yağlı dokunun görünümüne neden olan kolojen, ve bağ dokularının parçalanması; ve yıkımı neye göre gerçekleşir? İşte bu durum, tamamen deri altında olması gereken dolaşım hızının ne kadar yüksek olduğu ile alakalıdır. Zaten bu nedenden dolayı, selülit nasıl geçer sorusununyanıtı için kan dolaşımının hızlanması adına önerilerde bulunulmaktadır.

Deri altında bulunan enflamasyonun da, selülit nedenleri arasında yer aldığını belirtmemiz gerekmektedir.

Selülit nedenleri arasında yer alan bir diğer unsurun ise beslenme olduğunu belirtmemiz gerekir. Çok şişman kişilerde her zaman selülit görüleceğini söylersek yanlış bilgi vermiş oluruz, ama bunun yanında, selülitin yağ ile doğrudan ilişkisinin bulunduğunu da belirtmemiz gerekmektedir. Vücudunuzda ne kadar az yağ varsa, sizde o kadar az selülit olacağı sonucunu çıkartmak, bu noktada yanlış olmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.