Yağ Yakmanın Yolları

Yağlar Nerede Depolanır? Vücut Yağları Nasıl Oluşur?

Bu yazımızda sizlere, vücut yağları nasıl oluşur, ve yağlar nerede depolanır gibi soruların yanıtlarını vereceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer sizin de aklınızda, vücut yağları nasıl oluşur sorusu var ise; ve yağlar nerede depolanır diyorsanız, vücut yağları ile ilgili az da olsa sorun yaşıyorsunuz demektir. Vücut yağları nasıl oluşur sorusunun yanıtlarını bilmeniz halinde, vücut yağlarından kendinizi daha kolay korumanız olanaklı hale gelecektir.

Vücut yağları nasıl oluşur? Vücut tarafından günlük yakılabilen bir kalori miktarı bulunmaktadır. Eğer kişi, bu kalori miktarından daha fazla besin tüketimini günlük olarak gerçekleştirecek olursa, yakılmayan kaloriler vücut tarafından depolanmaya başlar; ve bu durum vücut yağlarının oluşmasını gündeme getirmektedir. Vücut yağları nasıl oluşur sorusunun yanıtının bu şekilde verilmesi durumunda, gün içerisinde, harcayacağımızdan fazla kalori almazsak vücut yağları ile sorun yaşamayacağımızı rahatlıkla söyleyebiliriz.
Yağlar nerede depolanır? Vücut yağları öncelikle yağ hücrelerinde depolanmaya başlar. Yağ hücreleri, kendilerine doğru gelen yoğun yağ miktarı dolayısı ile büyüyebildiği kadar büyür; ve daha fazla yağ alır; ancak belirli bir noktadan sonra yağ hücreleri, vücut yağlarını almamaya başlar. Bu durumda, yağlar nerede depolanır sorusunun yanıtı değişmeye başlar. Kaslarda depolanmaya başlayan vücut yağları, bir zaman sonra da karaciğerde birikmeye başlar. Kan dolaşımı sırasında artan yağ asitlerinden söz etmeye başlanır. Yağlar nerede depolanır sorusunun yanıtı, yağ hücrelerinden çıktıktan sonra, vücut yağları sağlık için oldukça riskli bir hal almaya başlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.