1 Ayda 4 Kilo Verdiren Diyetler

1 Ayda 4 Kilo Vermenin Yolları Ve 1 Ayda 4 Kilo Verdiren Diyet Önerisi

Bu yazımızda sizlere, 1 ayda 4 kilo vermenin yollarından söz edeceğiz. 1 ayda 4 kilo verdiren diyet önerisinde bulunacağımız yazımız içerisinde, 1 ayda 4 kilo diyeti ile, nasıl zayıflanır sorusunun yanıtını da bulmuş olacaksınız. 1 ayda 4 kilo diyeti ile, hem hızlı, hem de sağlıklı bir şekilde zayıflayacak, ve nasıl zayıflanır sorusunun yanıtını bulmuş olacaksınız. İşte 1 ayda 4 kilo vermenin yolları, ve 1 ayda 4 kilo diyeti önerileri ile, nasıl zayıflanır sorusunun yanıtları:

1 ayda 4 kilo vermenin yolları arasında ilk olarak, vücudunuzda oluşması muhtemel yeni yağları engellemenizin gerekliliğini sizlere belirtmemiz gerekir. Bunun için de insülin direncini azaltmanız gerekmektedir. İnsülin direncini azaltmak adına, özellikle mayalı, ve sodalı besinlerden uzak durmanız önerilmektedir. Bunun nedeni, mayanın, ve sodanın, şekeri vücutta tutması, ve dolayısı ile de yağa dönüştürmesidir. İçerisinde maya bulunan bira, kefir, şarap, şalgam suyu, sirke, ve turşudan, 1 ayda 4 kilo verdiren diyet sırasında uzak durmanız önerilmektedir. Maya aynı zamanda, ekmekte, peynirde; ve yoğurtta da bulunmaktadır. Ekmek tüketimini, 1 ayda 4 kilo diyeti sırasında kepekli ekmek tüketimi ile değiştirmemiz gerekmektedir. Yoğurt tüketimi sırasında ise probiyotik yoğurdu tercih etmelisiniz. Peynir tüketimi gerçekleştireceğiniz zamanlarda da lor peynirini tercih ederseniz, 1 ayda 4 kilo diyetinde önemli bir başarı elde etmiş olursunuz. 1 ayda 4 kilo verdiren diyet sırasında soya tüketiminden de uzak durmanız gerekmektedir, ama, günlük tükettiğiniz yiyeceklerin pek çoğunda soya bol miktarda bulunmaktadır. Bu nedenle, 1 ayda 4 kilo vermenin yollarını arıyorsanız, satın alacağınız hazır besinlerin etiketlerini, ve içeriklerini iyice okumanız gerekmektedir. 1 ayda 4 kilo vermenin yolları arasında tatlı tüketiminin sınırlandırılmasından da söz etmemiz gerekir, ancak, eğer mutlaka tatlı tüketimi gerçekleştirmek istiyorsanız, tatlıyı tükettiğiniz öğünde, hiç bir mayalı, ya da sodalı ürünü tüketmemeniz önerilmektedir. Unutmayın, şekeri, maya, ve sodalı besinler, yakmak yerine depolarlar…
1 ayda 4 kilo vermenin yolları arasında değineceğimiz bir diğer şey de şudur: vücudunuzda bulunan suyu, basit bir detoks programı ile yenilemeniz önerilmektedir. Bunun için yapmanız gereken basit: 1 ayda 4 kilo verdiren diyet sırasında, sabahları aç karna, 1 demet maydanozu sıvı hale getirmek için rondodan geçirin, ve sonrasında da üzerine iki tane limonun suyunu sıkıp ekleyerek bu suyu için. Gün içerisinde de mutlaka, en az iki litre su için. 1 ayda 4 kilo diyeti ile, ancak bu sayede, vücudunuzdaki depo edilmiş sudan kurtulabilirsiniz.
1 ayda 4 kilo vermenin yolları arasında yer alan bir diğer unsur da, sabah kahvaltısında bir tane yumurta tüketmenizin önemidir. Bir tane tortilla kepek ekmeği alıp, içerisine bir tane yumurta, peynir, roka, ve domates koyun; sabah kahvaltısında güne bu şekilde başlarsanız, boşalan enerjiyi yeniden depolar; ve 1 ayda 4 kilo diyetine katkı sağlamış olursunuz.
1 ayda 4 kilo verdiren diyet için yapmanız gereken bir diğer şey, öğle yemeğinin öncesinde bir kase çorba içmenizin gerekliliğidir. İçilecek olan bir kase çorba, sizin hızlı bir şekilde doymanıza, ve menüye saldırmamanıza neden olacaktır. Bu sayede, hem daha az kalori almış olacaksınız, hem de, öğle yemeği ile akşam yemeği arasındaki uzun zamanda açlık hissetmeyeceğiniz için, 1 ayda 4 kilo diyetine çorbalı destek sağlayacaksınız.
1 ayda 4 kilo vermenin yollarından söz ederken, akşam yemeğinde tüketmeniz gereken en az 100 gram beyaz, ya da kırmızı etten de söz etmemiz gerekmektedir. Protein, sizin, akşam yemeğinden belli bir saat sonra acıkmanızı engelleyeceğinden dolayı, atıştırma hissinizi de ortadan kaldıracaktır. 1 ayda 4 kilo verdiren diyete bu şekilde de destek olabilirsiniz.
1 ayda 4 kilo vermenin yollarından bir diğeri de ara öğün olan ikindi öğünü. İkindi öğünlerinde domates kurusundan destek almanızı öneriyoruz. Domates kurusunu eğer sıcak su ile ıslatırsanız, içeriğindeki yoğun lif sayesinde açlık hissinizi bastırır. Eğer üzerine az miktarda da zeytinyağı gezdirirseniz, kabızlık ihtimalini ortadan kaldırırsınız; metabolizmanızın hızlı çalışması da 1 ayda 4 kilo diyetine destektir.
1 ayda 4 kilo verdiren diyeti uygularken, salatalardan da destek almanız gerekmektedir. Yemeklerin yanında yağsız salata tüketimini tercih edin. Acıktığınızda da, size tokluk hissi yaratacak yeşil salatalardan destek alabilirsiniz. Bu sayede, tokluk hissiniz dolayısı ile fazla kalorilerinizden kurtulmuş olursunuz.
1 ayda 4 kilo vermenin yolları arasında sayacağımız son alternatif de günlük aktivitelerinizi arttırmaktır. Bunun için, haftanın en az üç, ya da dört günü, en az 45 dakikalık düzenli sporlar yapmanızı önermekteyiz. İş arasında kısa da olsa yürüyüşler yapmak, çay almak, asansör yerine merdiven kullanmak, ve günde en az 10.000 adım atmak, 1 ayda 4 kilo diyetinize destek olacak olan aktivitelerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.