500 Kalorilik Diyetler

3 Günde 2 Kilo Verdiren Diyet Soğan Çorbası Diyeti

Bu yazımızda sizler için 500 kalorilik diyet önerisinde bulunacağız. Sizlere yazımız içerisinde önereceğimiz 500 kalorilik diyet, 3 günde 2 kilo verdiren diyet olarak, ya da soğan çorbası diyeti olarak isimlendirilebilmektedir. 3 günde 2 kilo verdiren diyet olma özelliği ile birlikte soğan çorbası diyetinin, üç günden fazla tüketilmemesi gerektiğini unutmamalısınız. 500 kalorilik diyet olmasının yanında, kalori bakımından düşük olmakla kalmayan 3 günde 2 kilo verdiren diyet olma özelliğini de taşıyan soğan çorbası diyeti, sizin yağlarınızı değil, vücudunuzdaki kasları eritmekte, ve su kaybı ile birlikte sizleri zayıflattığı düşünülmektedir. Soğan çorbası diyetini üç günden uzun süre uygulayacak olursanız, metabolizma hızınız yavaşlamaya başlar, ve siz kilo alırsınız, bu nedenle, 3 günde 2 kilo verdiren diyeti daha uzun süre uygulamamalısınız.

3 günde 2 kilo verdiren diyet olarak bilinen soğan çorbası diyetinde diyet listesi, ilk günkü sabah kahvaltısı hariç olmak üzere üç gün boyunca sürekli aynıdır. İlk gün, sabah kahvaltısında güne, şekersiz bir fincan çay; ve 50 gram beyaz peynir ile başlamanız öneriliyor. Daha sonra ise, üçüncü günün sonuna kadar, sbaah kahvaltısı, öğle yemeği, ve akşam yemeği hep aynı menüden oluşuyor: muz ve üzüm haricinde istenildiği kadar meyve, ve soğan çorbası. Soğan çorbası diyetinin son günü tüketeceğiniz akşam yemeğinde ise bu listeye, pirinç lapası ilave ediliyor. Soğan çorbası diyetinin ikinci gün akşam yemeğine de, dilerseniz eğer, arzu ettiğiniz kadar kırmızı et ilave edebilmeniz mümkün.
Peki ya soğan çorbası diyetinin ana yiyeceği olan soğan çorbası tarifi nasıl? Sizleri hemen, soğan çorbası tarifi hakkında da bilgilendirelim:
Soğan çorbası tarifi: Soğan çorbasını hazırlarken ihtiyacınız olan, iki farklı sebze çeşidinin her birinden yarım kilo olmakla birlikte altı adet soğan, ve içerisinde yağ bulunmayan et suyudur. Soğan çorbası tarifinde tuz, yağ gibi, zayıflamayı engelleyici besinler bulunmamaktadır. Soğan çorbası tarifinde istediğiniz kadar baharat, ve limon suyundan yararlanabileceğinizi de belirtmemiz gerekmektedir. Soğan çorbası tarifini uygulayarak gerçekleştireceğiniz soğan çorbası diyeti, kaslarınızın çalışmasını olanaklı hale getirerek, idrar söktürücü olması dolayısı ile zayıflatıcı etki göstermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.