Diyetler Hakkında Bilgiler

Ara Öğünlerde Ne Yenmeli?

iştahı azaltan yiyeceklerZayıflamak isteyen, ve bu anlamda diyet yapan okurlarımız için yazımız içerisinde, ara öğünlerde neler yemeli, ara öğünlerde ne yenmeli gibi soruların yanıtlarından söz etmeye çalışacağız. Vereceğimiz öneriler, hem sizin açlığınızı bastırarak zayıflama diyetlerinize yardımcı olacak. Hem de iştahı azaltan yiyecekler kategorisinde olmaları dolayısı ile, daha geç acıkmanızı; ve sonraki ana öğünde daha az yiyerek, daha az kalori almanızı sağlayacak. Şimdi ara öğünlerde neler yemeli sorusunun yanıtlarını daha çok merak ettiniz değil mi? Hiç zaman kaybetmeden bilgilerimizi sizler için aktarmaya başlayalım…

Ara Öğünlerde Neler Yemeli?
Ara Öğünlerde Ne Yenmeli?

• Meyvelerinizi kuru üzüm, ve tarçın ile tatlandırarak, fırında biraz pişirebilir, ya da mikrodalgada ısıtabilirsiniz; ya da bu karışım içerisine bir miktar su ekleyerek komposto hazırlayabilir; ve böylece hem meyvelerin doyurucu etkisinden yararlanır; hem de tarçının kan şekerini dengeleme etkisinden faydalanırsınız; ve bu sayede düşük kalorili, iştahı azaltan yiyeceklerden bir tanesini tüketmiş olursunuz.

• Fileto edilmiş et tüketebilir, böylece, hem az yağ almış olur, hem de protein içeriği dolayısı ile metabolizmanızı hızlandırırsınız. Etin doyurucu etkisinden söz etmeye ise, büyük ihtimalle gerek yoktur.

• Az yağlı soya sütüne sevdiğiniz bir aroma ekleyip, dondurarak tüketebilirsiniz. Bu lezzet sadece sizin değil, çocukların dahi hoşuna gider; ki sizin hedefinizde zayıflamak olduğu için, daha fazla azimle bu güzel tatlıyı tüketebilirsiniz.

• Kabakları dilimlere ayırıp, çok fazla yumuşamayacak kıvama gelene kadar haşlayın. Ardından içerisine haşlanmış nohut ilave edin. Ve üzerine kişniş – limon suyu karışımından hazırlanmış sosu dökün. Acıktığınızda, lif kaynağı, yağ yakan bu lezzetten tüketebilir; hem de iştahınızı azaltırsınız.

• Şeker ihtiyacınızı keçiboynuzu ile karşılayabilirsiniz. Bu şekilde çikolatadan alacağınız şekeri, daha az yağ, ve kafein ile almış olursunuz.

• Kurabiye tarzı yiyecekler yemek istediğinizde, bunun yerine, daha az yağlı olan incir barı, sencefilli bisküvi, ya da tuzlu krakerleri tercih edin…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.