Diyetler Hakkında Bilgiler

Dukan Diyetinde Neler Yenir? Dukan Diyetinde Neler Yasak?

Bu yazımızda sizlere Dukan diyeti ile ilgili bazı bilgiler vermeye çalışacağız. Dukan diyetinde ne yenir, Dukan diyetinde neler yenir, ve Dukan diyetinde ne yasak gibi soruların yanıtlarını yazımız içerisinde bulabileceğinizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de, Dukan diyetinde neler yasak sorusunun yanıtları ile birlikte, Dukan diyetinde ne yenir, ya da Dukan diyetinde neler yenir diyorsanız, Dukan diyeti bilgilerini birlikte paylaşalım:

Dukan diyetinde ne yenir sorusunun ilk, ve belki de en önemli yanıtı ettir. Fakat, Dukan diyetinde neler yasak sorusunun yanıtları arasında da yağlı etin yasak olduğunu belirtmek gerekmektedir. Bu anlamda kuzu etini, Dukan diyeti sırasında tüketmeniz önerilmemektedir. Sığır eti, dana eti, tavşan eti, ya da hindi etini rahatlıkla tüketebilirsiniz. Dukan diyetinde et yemeklerini hazırlarken, içerisine, krema, sos, ya da yağ ilave etmemeye özen göstermelisiniz. Bununla birlikte, fırında, ya da ocak üzerinde pişirilen etleri Dukan diyeti sırasında tercih etmeniz önerilmektedir.
Dukan diyetinde neler yenir sorusunun yanıtları arasında, kanatlı hayvanlar olarak nitelendirilen tavuk, ya da hindi yer almakla birlikte, Dukan diyetinde neler yasak sorusunun yanıtları arasında, belirtilen hayvanların kanat kısımlarının tüketilmesinin yasak olduğunu da unutmamalısınız. Ayrıca, deri de, tavuk ve hindi eti tüketimi sırasında yenilmemesi gereken kısımlar arasında yer almaktadır.
Dukan diyetinde ne yenir diyenler için jambonu önerebiliriz, ancak, jambonun çok az yağlı olmasına önem vermelisiniz. Dukan diyetinde neler yasak sorusunun yanıtlarından bir tanesi ise, şarküterilerden alınan, tütsülenmiş halde satılan jambondur, unutmamalısınız.
Dukan diyetinde neler yenir sorusunun yanıtları arasında, tavuk ciğeri, ve hindi ciğerinin yer aldığını da unutmamanız gerekmektedir.
Dukan diyetinde ne yenir sorusunun yanıtları arasında balık sınırsız olarak yer almaktadır. Bununla birlikte, balığın yağda pişirilmiş olanı, ya da üzerine sos eklenmiş olan şekli, Dukan diyetinde neler yasak sorusunun yanıtları arasında yer almaktadır. Balık Dukan diyetinde tüketilirken, haşlama, ya da konserve şeklinde tüketilirse daha sağlıklı olacaktır. Bunun yanında, dukan diyeti sırasında, tüm deniz ürünlerini de rahatlıkla tüketebileceğinizi belirtmemiz gerekmektedir.
Dukan diyetinde neler yenir sorusunun yanıtları arasında gün içerisinde tüketilebilecek olan iki ya da üç adet yumurtaya izin verilmektedir. Bununla birlikte, Dukan diyetinde neler yasak sorusunun yanıtları arasında, yumurtanın beyazının yer aldığını unutmamak gerekmektedir. Yani, Dukan diyeti sırasında, gün içerisinde iki ya da üç tane yumurta sarısını rahatlıkla tüketebilirsiniz.
Dukan diyeti sırasında, süt, ve süt ürünlerinin tamamını rahatlıkla tüketebilirsiniz. Ancak, meyveli yoğurt tüketiminde aşırıya kaçmamalı, bununla birlikte, süt ve süt ürünlerinin yağsız olmasına özen göstermelisiniz.
Dukan diyeti sırasında tüketilebilecekler arasında, baharatlar, şekersiz sakızlar, salatalarda limon suyu, ve sirke sosları yer almaktadır. Dukan diyetinde neler yasak sorusunun yanıtları arasında ise, tuz, ve şekerli sakızların yer aldığını unutmamanız gerekmektedir. Salata soslarında rahatlıkla kullanabileceğiniz limon suyunu ve sirkeyi ise kesinlikle Dukan diyeti sırasında içmemelisiniz.
Dukan diyeti sırasında bilmeniz gereken diğer önemli şeyler: hızlı bir şekilde günlük yürüyüş yapmak, gün içerisinde bir buçuk çorba kaşığı yulaf tüketmek, bir buçuk litre suyu mutlaka içmek, ve bununla birlikte, yağdan, ve yağlı yiyeceklerden kesinlikle uzak durmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.