Diyetler Hakkında Bilgiler

Yaza Fit Girmenin Yolları

yaza formda girmenin sırlarıBelki bütün kış günlere gidip, pasta, börek, bulgur işi yediniz, belki spor yapamadınız; belki de yağmurda – karda evden dışarı bile çıkamadınız. Oysa ki artık yaz geliyor; ve bu, şu demek: yaza formda girmek istiyorsanız, bunu nasıl yapmanız gerektiğini bilmelisiniz. Yazımız içerisinde sizlere, t_blank”>yaza formda girmenin sırlarını, yaza fit girmenin yollarını=” anlatacağız. Bikinilerinizi, mayolarınızı giymek, rahatlıkla sahillerde salınmak istiyorsanız yapmanız gerekenler, yazımızın devamında…

Yaza Formda Girmenin Sırları
Yaza Fit Girmenin Yolları

• Yaza formda girmek için, her şeyin öncesinde bitki çaylarından yardım almalı, böylelikle iştahınızı keserek, metabolizmanızı hızlandırmalısınız. Bu anlamda, özellikle yeşil çay; ve beyaz çayı günde 2 – 3 fincan tüketmeniz önerilirken, hangi bitki çayını içerseniz için, içerisine şeker eklememeniz gerektiğini de belirtmeliyiz.

• Geceleri yatmadan en az iki saat önce yemek yemekten vazgeçmelisiniz. Böylece, hem yediklerinizin vücutta yağ olarak depolanmasının önüne geçmiş olursunuz, hem de kan şekeriniz yüksek olmadığı için daha kaliteli uyku uyursunuz. Ve uyku sırasında salgılanan, yağ yakmaya yardımcı hormon sayesinde yağlarınızdan kurtulabilirsiniz.

• Yaza formda girmenin sırlarından bir diğeri de, her acıktığınızı hissettiğinizde bir şeyler atıştırmamak… Çünkü yapılan araştırmalar gösteriyor ki, insanların çoğu açlık; ve susuzluğu birbirine karıştırıyor. Bu nedenle, bir şeyler yemeden on dakika önce bir büyük bardak su için, sonrasında hala aç olduğunuzu hissediyorsanız düşük kalorili atıştırmalıklara yönelin.

• Yaza fit girmenin yollarından bir diğeri de baharatlardan yardım almaktır. Zencefil, kırmızı pul biber ısıtıcı etkileri ile, zerdeçal; ve karabiber ile birlikte metabolizmayı hızlandıran etki gösterirken, tar.ının da kan şekerini dengeleme; ve dolayısı ile tatlı krizlerini önleme özelliği vardır. Bu etkileri göz önünde bulundurarak, yemeklerinizi tuzla değil, baharatlarla lezzetlendirin… Zaten tuzun, vücutta ödem yapma etkisi bulunuyor.

• Kabızlık sorununuz varsa, bu sizin kilo almaya meyilli hale gelmenizi sağlar. Bu nedenle bu sorundan kurtulmanız gerekmektedir. Kabızlık problemi, probiyotik besinlerle; ve zeytin çekirdeği ile aşılabilecek bir problemdir. Günde bir bardak kefir içerek, yoğurt yiyerek, üç tane yeşil zeytin çekirdeği yutarak… kabızlık problemini gidermek adına metabolizmanıza destek olabilirsiniz.

• Günde en az 5 saat uyumanız gerektiğini de belirtmeden geçmemeliyiz. Normal uyku süresi ortalama 7 saattir. Bu kadar uyuyamıyorsanız bile, en az 5 saat uyumalısınız. Aksi halde, daha fazla kalori alarak günü tamamlayacağınızı unutmamalısınız.

• Yiyeceklerinizin tam tahıllı olmasına da dikkat etmelisiniz. Aksi halde, beyaz un ile hazırlanan şeyler kan şekerinizi hızlı yükseltir; ve siz hem daha çabuk acıkırsınız; hem de tatlı krizlerine açık hale gelirsiniz. Yaza fit girmek için bunlar istenmeyen şeylerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.