Zayıflama Diyetleri

Diyette Hangi Meyveler Yasak?

diyette yenmemesi gereken meyvelerZayıflama diyetlerini yaparken, bazen ara öğünlerde, bazense öğünlerde bir porsiyon meyve tüketimine izin verilebiliyor. Ancak genellikle meyve ismi verilmiyor. Peki diyette hangi meyveler yenmemeli? Diyette hangi meyveler yasak? Yazımız içerisinde sizlere, diyette yenmemesi gereken meyvelerden söz edeceğiz. Bakalım zayıflamanızın önünde hangi meyveler duruyor…

Diyette Hangi Meyveler Yenmemeli?
Diyette Hangi Meyveler Yasak?

• Diyette yenmemesi gereken meyveler arasında ilk olarak ananas, ve mango gibi tropikal meyvelerden söz etmek gerekir. Bu meyveler diğerlerine göre, içeriklerinde daha çok şeker bulundururlar.

• Diyette yenmemesi gereken meyvelerden bir diğeri de tatlı patatestir. Karbonhidrat; ve kalori değeri oldukça yüksek olan tatlı patates, özellikle bel çevresinde kalınlaşmaya neden olarak diyetinizin önünde engel teşkil etmektedir.

• Kuru meyvelerden de uzak durmalısınız. Çünkü içeriğinde bulunan sudan arınan kurutulmuş meyveler, bu nedenle içeriklerinde daha fazla kalori bulundururlar. Taze olarak meyve tüketimi gerçekleştirmeye bu nedenle dikkat etmelisiniz.

• Avokadonun içeriğinde yüksek oranda sağlıklı yağ; ve kalori bulunuyor. Bu nedenle, diyette yenmemesi gereken meyveler arasında avokado da yer alıyor.

• Meyve, ve sebze suyu içmekten de kaçınmalısınız. Çünkü böylece hem meyve; ve sebzelerin içeriğinde bulunan liften faydalanamaz; hem de daha fazla kalori; ve sodyum almış olursunuz. Bu nedenle size önerilen kadar meyve tüketmeyi tercih etmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.