Karpuz Diyeti Nasıl Yapılır?

karpuz diyeti ile zayıflamakYaz aylarının gelmesi, ve karpuzun da bol bulunacak olması dolayısı ile bu yazımızda sizlere karpuz diyetinden söz etmeye çalışacağız. Karpuz diyeti ile zayıflamak isteyenler, ve karpuz diyeti nasıl yapılır diyenler için aktaracağımız, hiç bir zararı bulunmayan, ancak sadece üç gün uygulamanızı önerdiğimiz karpuz diyeti ile, yağ yakarak zayıflama; ve vücudu toksinlerden arındırma işlemlerini aynı anda gerçekleştirebilir, karpuzun tok tutma özelliğinden de faydalanarak, karpuz diyetini kolaylıkla uygulayabilirsiniz. O halde, karpuz diyeti ile zayıflamak isteyenler için, bakalım karpuz diyeti nasıl yapılır…

Karpuz Diyeti Nasıl Yapılır?

Üç fincan şekersiz bitki çayı (Yeşil çay, adaçayı, zencefil çayı, beyaz çay, melisa çayı, papatya çayı… önerilerimiz. Siz bu listeye istediğiniz farklı bitki çaylarını da ekleyebilirsiniz.) Kilonuza göre belirlenecek miktarda karpuz (60 – 70 kilo arasında iseniz yarım kilo, 70 kilonun üzerinde iseniz bir kilo karpuz tüketmelisiniz)

Günde üç öğün olmak kaydı ile, sabah kahvaltısı, öğle yemeği, ve akşam yemeğinde aynı menüyü kullanarak uygulamanız gereken karpuz diyetini, yazımızın başında da belirttiğimiz gibi üç gün yapmalı, sonrasında on gün ara verip, ardından yeniden üç gün olmak kaydı ile ikinci kez tekrarlamalısınız.

Karpuz diyeti yaparken, içerisinde Himalaya tuzu bulunan, pH değeri dengelenmiş su tüketimini de bol bol gerçekleştirmeyi unutmamalısınız. Şunu aklınızda tutun ki, karpuz diyeti yaz aylarında uygulanmakta, ve yazın sıcakları dolayısı ile de bol bol terlemektesiniz. Himalaya tuzunun içerisinde bulunan mineraller sayesinde, ter ile kaybettiğiniz mineralleri vücudunuza geri alırsınız. Gün içerisinde tüketmeniz gereken Himalaya tuzu ortalama iki gramdır. Bunu en sağlıklı şekilde suyunuza karıştırarak tüketebilir, böylelikle içtiğiniz suyun vücudunuzdaki pH değerine denk olmasını sağlamış olursunuz.

Karpuz diyeti ile zayıflamak için kullanacağınız karpuzların da organik olmasına, kabak aşısı ile aşılanmamış olduğuna dikkat etmeniz gerektiğini belirtmeden yazımızı noktalamamalıyız…

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası