Zayıflatan Besinler

Zayıflatan Besinler Ve Zayıflamaya Katkıları

zayıflamak için ne yemeliyizBu yazımızda sizlere, zayıflamak için ne yemeliyiz sorusunun yanıtları arasında yer alan, zayıflatan besinler; ve zayıflatan yiyeceklerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de zayıflamak için ne yemeliyiz diyorsanız, hiç zaman kaybetmeden, zayıflatan yiyecekler; ve zayıflatan besinler hakkında bilgiler edinmeye başlayalım:

Zayıflamak için ne yemeliyiz diyen kişilere ilk önerimiz hindi etidir. Hindi etinin içeriğinde, kösin adı verilen bir aminoasit bulunmaktadır. Yağ yakımını kolaylaştıran; ve kas miktarını arttıran bu aminoasit, aynı zamanda da metabolizmanın hızlanmasını olanaklı hale getiren bir etki göstermektedir.
Zayıflatan besinler arasında yer alan bir diğer isim de süt; ve süt ürünleridir. İçeriğindeki kalsiyum sayesinde yağların yakılmasını olanaklı hale getiren hormonların çalışmasını gündeme getiren süt, ve süt ürünleri, aynı zamanda yağsız, ya da az yağlı olmak durumundadırlar.
Tam tahıllı yiyecekler, ve baklagiller de zayıflatan yiyecekler arasında yer alan bir diğer grup olarak karşımıza çıkmaktadırlar. Bu besinler yağ yakımını hızlandırmaya yönelik olarak içeriklerinde lif, ve protein bulundurmaktadırlar.
Zayıflatan yiyecekler arasında yer alan sarımsak da, zayıflamak için ne yemeliyiz diyenler için etkili bir isimdir. Hem yağ yakımını olanaklı hale getirir, hem de bunun yanında sindirimin sağlıklı olmasını sağlamaktadır.
Zayıflatan besinler arasında, sindirimi hızlandırma etkisi ile zencefil de yer almaktadır.
Kırmızı acı biberin de içeriğinde bulunan kapsaisin isimli madde, hem metabolizmanın hızlanmasını olanaklı hale getirmektedir; hem de bunun yanında yağ yakımının olanaklı olmasını sağlayıcı etki göstermektedir.
Çam fıstığı da zayıflamak için ne yemeliyiz diyenler için iyi bir seçimdir. Sabah kahvaltısında bir tepeleme yemek kaşığı tüketilen çam fıstığının, tok tutma özelliği bulunmakla birlikte, yağ yakımı adına da olumlu etki göstermektedir. Bunun yanında avokado da zayıflatan besinler arasında yer edinmiş bulunmaktadır.
İçeriğinde kateşin isimli maddeyi bulunduran yeşil çayın da, zayıflatan besinler arasında yer aldığı bilinmeli; ve günde en az bir ya da iki fincan tüketilmesi önerilmektedir. Yeşil çay, hem metabolizmayı hızlandırır; hem de yağ yakımı için olumlu etki göstermektedir.
İçeriğinde Omega-3 bulunan besinler, somon balığı, ceviz gibi yiyecekler yağların depolanmasını olanaksız hale getrirken, kuru yemişlerin ise, yağ yakımını olanaklı hale getirdiğini belirtmemiz gerekmektedir. Bu nedenle, günde ortalama 15 adet badem, ceviz tüketilmeli; haftada en az iki sefer somon balığı tüketimelidir.
C vitamini de zayıflatan besinler arasında yer almakla birlikte, özellikle spor yapanların günde ortalama 1000 mg C vitamini almaları gerekmektedir, ve bu en az iki seferde gerçekleştirilmelidir. Bu sayede yağ yakımı, özellikle egzersiz yapan kişiler için daha kolay olmakta, ve bel çevresinde yağ birikimi riski azalmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.