Zayıflama Egzersizleri

Egzersiz Yaparken Dikkat Edilecek Hususlar Ve Zayıflama Egzersizleri

Bu yazımızda, nasıl zayıflanır diyerek zayıflama egzersizleri uygulamak isteyenlere, egzersiz yaparken nelere dikkat etmeliyiz sorusunun yanıtları arasında yer alan, egzersiz yaparken dikkat edilmesi gerekenlerden, ve egzersiz yaparken dikkat edilecek hususlardan söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Egzersiz yaparken nelere dikkat etmeliyiz diyenler, özellikle yaz aylarında uyguladıkları zayıflama egzersizleri sırasında dikkatli olmalıdırlar. İşte egzersiz yaparken dikkat edilecek hususlar, ve egzersiz yaparken dikkat edilmesi gerekenler:

Nasıl zayıflanır diyen kişiler, zayıflama egzersizleri uygularken kendilerini kaptırır, zayıflama egzersizlerine bir hırs ile başlarlar. İlk günden çok yol katettiklerini düşünürler, ama kesinlikle kendinizi bu hırsın kurbanı etmemelisiniz. Sağlığınız bozulursa zayıflama egzersizlerini uygulayamayacağınızı unutmamalısınız. Zayıflama egzersizleri ilk gün az bir zaman uygulanır, ikinci gün, süre biraz daha arttırılır. Üçüncü gün ise daha uzun zamanlı zayıflama egzersizleri uygulanır. İkinci haftanın sonunda, zayıflama egzersizleri için hedeflediğiniz süreye ulaşmış olmalısınız. Özellikle yaz aylarında bu durum çok önemlidir. Bunun nedeni, egzersiz ile birlikte artan vücut ısısına, hava ısısının eklenmesi dolayısı ile yaşanması muhtemel sağlık sorunlarıdır. Bundan dolayı, egzersiz yaparken nelere dikkat etmeliyiz sorusunun yanıtları arasında yer alan bu unsur önemlidir.
Egzersiz yaparken dikkat edilecek hususlar arasında, zayıflama egzersizlerinin uygulandığı saatler de önem taşımaktadır. Daha önce sizlere belirttiğimiz gibi, zayıflama egzersizlerini açık havada uygulamanız daha yararlıdır. Ancak güneşin en tepede olduğu saatler, zayıflama egzersizleri için uygun saatler değildir. Bu nedenle, zayıflama egzersizlerini yaparken, egzersiz yaparken dikkat edilmesi gerekenler arasında, egzersizin sabah erken saatlerde; ya da akşam güneşin batmasından sonra uygulanması da büyük önem taşımaktadır.
Egzersiz yaparken dikkat edilmesi gerekenler arasında, zayıflama egzersizleri sırasında, ya da sonrasında aldığınız olumsuz sinyallerin de önemi bulunmaktadır. Egzersiz yaparken dikkat edilecek hususlar arasında baş dönmesi, baş ağrısı, mide bulantısı; ya da kas krampları ile zaman zaman karşılaşıyorsanız, zayıflama egzersizlerinde, vücudunuzun kapasitesinden fazlasını yapıyorsunuz demektir, ve bu durum tercih edilmemektedir. Bu tür işaretleri dikkate almalı, bol su içmelisiniz. Vücut ısısının artması da zayıflama egzersizlerinde aşırıya kaçtığınızın işaretidir. Zayıflama egzersizlerinde azaltma sürecine girmeniz gerekiyor demektir…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.