Genel, Obezite

Evlendikten Sonra Neden Kilo Alınır? Kadınlar Evlendikten Sonra Neden Kilo Alır?

Bu yazımızda sizlere, evlendikten sonra neden kilo alınır sorusunun yanıtlarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Kadınlar evlendikten sonra neden kilo alır; erkekler evlendikten sonra neden kilo alır sorularının yanıtlarını öğrendiğinizde, evlendikten sonra neden kilo alınır sorusunun yanıtları hakkında daha fazla bilgi sahibi olacağınızı belirtmemiz gerekmektedir. O halde zaman kaybetmeden soralım: kadınlar evlendikten sonra neden kilo alır? Erkekler evlendikten sonra neden kilo alır?

Evlendikten sonra neden kilo alınır? Evlendikten sonra kilo alınır; çünkü, şöyle bir düşünecek olursanız, evlenmeden önce insanlar, ne olsa yerler: ekmek arası da yenir, meyve ile de açlık bastırılabilir, hatta bisküvilerle… Ama evlendikten sonra düzenli hayatını yaşamaya başlayan insanların, menüleri de zenginleşir, ve eş ile birlikte, keyifli sohbet eşliğinde yenen yemekler, kadınlar evlendikten sonra neden kilo alır; ya da erkekler evlendikten sonra neden kilo alır şeklindeki soruların yanıtı niteliğini kazanır.
Evlendikten sonra neden kilo alınır sorusunun yanıtları arasında yer alan diğer bir unsur: evlenen insanın sorumluluğunun artması; ve hayat şartlarının zor olması dolayısı ile bu sorumlulukların stres yaratması… Strese giren insanın da hemen buzdolabına koşması, özellikle kadınlar evlendikten sonra neden kilo alır sorusunun yanıtını taşımaktadır, ama erkekler için de aynı durumun geçerli olmayacağını söyleyemeyiz; hatta, evi geçindirmek zorunda olan erkeğin sorumluluğu daha da büyüktür.
Kadınlar evlendikten sonra neden kilo alır sorusunun yanıtları arasında, hamilelik de yer almaktadır. Doğum sonrasında, alınmış olan hamilelik kilolarının verilmemesi, kadınlar için, evlendikten sonra kilo almış psikolojisini yaratsa da, aslında hamilelikten sonra alınmış kilolardır söz konusu olan…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.