Zayıflama Egzersizleri

Spordan Sonra Ne Yemeliyiz?

zayıflamak için elma sirkesi nasıl kullanılırZayıflamak için yaptığımız spordan sonra ne yenir? Spordan sonra ne yemeli? Spordan sonra ne yenmeli? Sadece zayıflama egzersizleri yapanlar değil, aslında spor yapan herkes, protein bakımından zengin beslenmek ister. Kaslar için bu beslenme şekli, diğerlerine göre çok daha iyidir. O halde, bu sorular şimdi daha çok önem kazandı, öyle değil mi?

Spordan Sonra Ne Yenir? Spordan Sonra Ne Yemeli? Spordan Sonra Ne Yenmeli?

Protein bakımından zengin beyaz et listesinde bulunan, ton balığı, ya da tavuk ile, içerisine zeytinyağı, sirke, limon, acı kırmızı biber, bol baharat karışımından hazırlanmış bir salata sosu ekleyip, damak tadınıza göre, örneğin bezelye ilave edebileceğiniz lezzetli bir salata hazırlayabilir, ve bunu afiyetle, rahatlıkla tüketebilirsiniz.

Protein bakımından zengin olan, bu nedenle tüketilebilecek bir diğer lezzet ise keçi peyniridir. Hatta keçi peynirinin yanında, mevsim meyvelerini de tüketerek, gereksinim duyduğunuz şekerin de, protein ile birlikte alımını gerçekleştirebilirsiniz.

Kaliteli proteinler, evet, et, ve et ürünleri, ya da süt, ve süt ürünleridir. Ama, siz vejetaryen olabilir; ve bunların hiç birini tüketmek de istemeyebilirsiniz. Bu noktada kurubaklagiller, işinizi oldukça kolaylaştırır, ve sizi kurtarır. Pirinç, ama özellikle esmer pirinç; yanında da fasülye tüketimini rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Ancak, bu lezzetlerle hazırlayacağınız yemeklerinizin tuz, ve yağ oranının fazla olmaması gerektiğine dikkati çekmek isteriz…

Yumurta ise, protein bakımından zengin, metabolizma hızlandırıcı, ve doyurucu, vitamin; ve mineral bakımından zengin diğer bir isimdir. Az haşlanmış şekli ile tüketebileceğiniz gibi, hindistan cevizi yağı ile pişirerek de tüketebileceğiniz yumurta, gereksinim duyduğunuz şeylerin karşılanmasında size yardımcı olacaktır…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.