Zayıflatan Yiyecekler

Diyet Yemekleri Nasıl Olmalı Diyorsanız İşte Önerilerimiz

diyet yemekleri nasıl olmalıDiyet yemekleri yapmayı bilir, ve zayıflamak istediğiniz anlarda bunları tüketmeyi tercih ederseniz, hem yemeklerinizin kalorisi düşük olacağı için onları daha rahat yiyebilirsiniz, hem de sağlıklı yemekleri lezzetli bir hale getirmelisiniz. Peki o halde diyet yemekleri nasıl yapılır? Diyet yemekleri nasıl olmalı? Diyet yemekleri ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını yazımızın ilerleyen bölümlerinde bulabilirsiniz…

Diyet Yemekleri Nasıl Yapılır? Diyet Yemekleri Nasıl Olmalı?

Bazı yemekler vardır ki, içerisine bazı lezzetler eklenmeden önceki tatları farklı iken, eklendikten sonraki tatları daha farklıdır. Limon suyu, eklendikten sonra, ve eklenmeden önce olarak, yemekleri ikiye ayırabilmektedir. Örneğin balığa, çorbalara, salatalara… limon suyu oldukça yakışacaktır, ve limon suyunun kalorisi oldukça düşüktür…

Bazı lezzetleri yemeklerinize eklemek zorunda da değilsiniz. Kalorisi o denli düşük ki, suyunuzujn içerisine salatalık ilave edebilirsiniz. Salatalık suyunuza hoş bir lezzet katarken, içeriğindeki vitamin, ve minerallerden de yararlanmanızı sağlar; ve özellikle, zayıflama sürecinde su içmeyi sevmeyenlerin oldukça işine yarayacak bir yöntem olarak karşımıza çıkar.

Diyet yemekleri nasıl olmalı sorusunun yanıtları ile ilgili önerilerimizi sizlere sunmaya devam ederken belirtmek istediğimiz bir diğer detay da, bir salata sosu tarifi… Bir yemek kaşığı zeytinyağı ile, iki yemek kaşığı portakal suyunu hazırlayıp, salatanıza sos olarak eklediğinizde, yüksek kalorili; ve hiç bir besin değeri bulunmayan salata soslarından çok daha lezzetli, düşük kalorili, ve sağlıklı bir salata sosu elde etmiş olursunuz.

Maydanoz, nane, tere gibi taze yeşillikleri yemeklerinizin, ve salatalarınızın içerisine ilave ederek, hem lif değeri bakımından yüksek şeyler tükettiğiniz için metabolizmanızı daha hızlı bir hale getirirsiniz, ve hem de düşük kalori ile daha lezzetli tatlar elde etmiş olursunuz.

Diyet yemekleri nasıl yapılır diyenler, ızgarada pişmiş olan sebzelerinin üzerine; ya da tavuğa; veya haşlanmış pirince köri ilave ederek, lezzetli, düşük kalorili diyet yemekleri elde edebilirler. Eklenmesi önerilen köri miktarı maximum iki çay kaşığıdır…

Tavuk eti ile hazırlayacağınız diyet yemeklerinin üzerine kimyon ekleyerek, tavuk etinin daha lezzetli bir hal almasını sağlayabilirsiniz.

Zerdeçal ile de diyet yemekleri hazırlayabilirsiniz. Örneğin, ilk olarak, bir yemek kaşığı zeytinyağı; ve bir çay kaşığı zerdeçalı yakmadan ısıtıp, sonrasında içerisinde bir tane ince doğranmış soğanı pişirebilir, ardından üzerine dilimlenmiş kabak ekleyerek bir iki sefer çevirebilir, daha sonra da hazırladığınız bu lezzetli sosy, pilavınızın üzerine alarak servis edebilirsiniz.

Yemeklerinize acı, ve hoş bir lezzet veren zencefilin de, taze hali ile rendelenmesi sonrasında salataların üzerine, ya da yemeklerin içerisine ilave edilmesi önerilmektedir.

Özellikle pek sevilmeyen sebze yemeklerine, ve et yemeklerinin içerisine biberiye ilave edebilirsiniz. Bu sayede, sevmediğiniz sebze yemeklerinden daha lezzetli tatlar elde edebilirsiniz.

Diyet yemeklerinde yağ oranının yüksek olmaması önerilir. Peki yemeği nasıl lezzetlendirir, nasıl daha yumuşak hale getirirsiniz? Bunun için, kalori değeri düşük olan sebze suyunu, zeytinyağı ile karıştırmanız önerilmektedir. Bir yemek kaşığı sebze suyu, bir tatlı kaşığı zeytinyağının kıvamını oldukça arttıracaktır.

Soğan ve sarımsak, hem yüksek antibakteriyel etkileri; hem de lezzetleri ile, yemeklerinize lezzet katabilirler. Bu nedenle, yağın içerisinde hafif pişireceğiniz soğan, ve sarımsaktan, lezzetli, ve düşük kalorili yemek sosları elde edebileceğinizi unutmamalısınız.

Kahve, özellikle tadı şekerli olan, ama diyet yemeklerinde çok tercih edilmeyen lezzetlere tat katabilir. Pudinge; ya da dondurmaya kahve ekleyerek, tatlarına bakmanızı önerebiliriz…

Pek çok kişi, diyet yemeklerinde şekerin kullanılmaması, ya da az kullanılması dolayısı ile, şeker gereksinimini karşılayamadığından, tatlı krizleri ile her zamankinden daha sık karşılaşmaktadır. Bu gibi zamanlarda, yoğurdunuza, ya da, uygun olacağını düşündüğünüz lezzetlerinize kakao tozu eklemeniz önerilmektedir.

Tarçın da, kan şekerini dengeleme özelliği de dikkate alınarak, ve genellikle şekerli yiyeceklerin içerisine eklendiği düşünülecek olursa, tatlı krizlerinin bastırılmasında işe yarayacağı unutulmamalıdır.

Diyet yemekleri nasıl olmalı diyenler için, etlerin, ve tavukların, çay ile lezzetlendirilebileceğini de belirtmemiz doğru olacaktır. Bu şekilde, Asya mutfağının lezzetlerini evinize getirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.