Zayıflama Egzersizleri

Zayıflama Egzersizleri Yapanlar Spordan Önce Ne Yemeli?

Zayıflama egzersizleri yapanların sağlıklı zayıflamada, diğerlerinden bir adım önde olduklarını hepimiz biliyoruz. Bununla birlikte, zayıflama egzersizleri öncesinde vücudun gereksinim duyacağı besinleri onun için karşılarsanız, zayıflama egzersizleri sayesinde sağlıklı zayıflamada bir adım daha atacağınızı belirtmemiz gerekmektedir. Bu nedenle bu yazımızda sizlere, spordan önce yenilmesi gerekenleri, spordan önce ne yemeli sorusunun yanıtı olarak aktarmaya karar verdik:

Spordan önce ne yemeli? Spordan önce yenmesi gerekenler arasında, ızgara balıktan söz edebiliriz. Bunun yanında, kayısı, ve rendelenmiş badem ilave edilen yoğurt da, spordan önce yenmesi gerekenler arasında farklı bir alternatiftir. Fıstık ezmesinin tam tahıllı ekmek üzerine sürülmesi durumunda, spordan önce ne yenmeli sorusuna yanıt niteliği taşıdığını belirtebiliriz. İçeriğinde yağ bulunmayan peynir, sebze; ve bunlarla birlikte tüketilebilecek tam tahıllı ekmek de farklı bir alternatif niteliğindedir. Haşlanmış ya da ızgarada pişirilmiş tavuk da, spordan önce yenmesi gerekenler listesinde kendisine yer bulmaktadır. Belirtmiş olduğumuz besin gruplarından sadece bir tanesini, zayıflama egzersizlerinin en fazla iki saat öncesinde tüketmiş olmanız gerektiğini bilmelisiniz.
Spordan önce ne yenmeli sorusunun yanıtları arasında yer alan alternatifleri saymaya devam ederken, spor yapmadan, en çok bir saat sonra tüketilebilecek olanları saymaya başlayalım: havuç, peynir, meyvelerin kurutulmuş halleri, ya da içeriğinde kurutulmuş meyve bulunduran barlar, tam tahıl içerikli bir kase gevrek, Humus ile birlikte kraker, veya, içeriğinde lif barındıran krakerlerin tüketimi, spordan önce yenmesi gerekenler arasında yer almakla birlikte, en az bir saat önce yenilmiş olmaları gerektiğine dikkat etmek gerekmektedir.
Spordan önce ne yemeli sorusunun yanıtları arasında, zayıflama egzersizlerinin yarım saat öncesinde yenilmesi gereken şeylerden de söz etmemiz gerekmektedir. Spordan önce yenmesi gerekenler arasında bu süre zarfında, kraker, muz, ve kuru üzüm haricinde bir şey bulunmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.