Zayıflama Hakkında Herşey

İştahı Azaltmanın Yolları İle İlgili İpuçları

zayıflama diyetlerinin püf noktasıBu yazımızda sizlere, iştahı azaltmak için ne yapılmalı, ve iştahı azaltmak için ne yapmalıyız sorularının yanıtları arasında yer alan, iştahı azaltmanın yollarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer sizin de fazla yemek yemek, ya da sık acıkmak gibi bir sorununuz varsa, zaman kaybetmeden, iştahı azaltmak için ne yapılmalı, ve iştahı azaltmak için ne yapmalıyız sorularının yanıtları arasında yer alan, iştahı azaltmanın yollarını birlikte gözden geçirelim:

Yemeklerden önce çorba içmek, iltahı azaltmak adına oldukça önemli bir yöntem olarak karşımıza çıkmakta, ve midemizi doldurmaya yaramaktadır. Bunun için seçilmesi gereken çorbanın, yağsız, ve kalorisi düşük sebzelerle yapılmasının gerekliliğine ise dikkat etmek elbette önemlidir.
Çok tatlı olmayan, hafif sert armut, ve elmalar da, yemek aralarında tüketilmesi gereken meyveler arasında yer almaktadır. İştahınızı kesmekte; ve karnınızı tok tutmaya yardımcı olmaktadırlar.
Gün içerisinde, şekersiz olmak kaydı ile içeceğiniz iki fincan yeşil çay da oldukça işinize yarayacaktır. Bunun yanında, yeşil salata tarifleri de uygulayabilirsiniz. İştahı azaltmanın yolları arasında yer alan yeşil salata tüketimini gerçekleştireceğinizde, sirke, ve az bir zeytinyağı ile soslandırmaya, ve yüksek kalorili sosları kullanmamaya özellikle dikkat etmeniz gerekmektedir. Salataları, yemeklerin öncesinde tüketmeniz önerilmektedir. Aksi halde, iştah açıcı bir etki de gösterebilmektedir.
İştahı azaltmak için ne yapılmalı diyenlerin yapabilecekleri bir diğer şey de kuru baklagiller arasında yer alan, mercimek, barbunya, bakla… gibi yiyecekleri tüketmektir. Pişirilmeleri sırasında çok fazla yağ kullanılmaması gerektiğine ise özellikle dikkat etmelisiniz.
Haşlanmış yumurta tüketmek de iştahınızı azaltmanıza yardımcı olacaktır; ancak yumurta sarısından olabildiğince uzak durmaya, ve bir taneden fazla tüketmemeye dikkat etmeniz gerektiğini bilmelisiniz. Çünkü fazla yumurta sarısı demek kolesterol anlamına gelmektedir. Yumurta tüketimini sabah kahvaltısında gerçekleştirmeniz önerilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.