Zayıflama Hakkında Herşey

Sağlıklı Beslenerek Nasıl Kilo Verebilirim Diyenlere Öneriler

yemekten önce çorba içmekBu yazımızda sizlere, sağlıklı beslenerek nasıl zayıflanır, ve sağlıklı beslenerek nasıl kilo verilir sorularının yanıtları arasında yer alan, özel olarak, sağlıklı beslenerek nasıl kilo verebilirim sorusunun yanıtlarını aktaracağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de sağlıklı beslenerek nasıl zayıflanır, sağlıklı beslenerek nasıl kilo verilir, ya da sağlıklı beslenerek nasıl kilo verebilirim diyorsanız, zaman kaybetmeden bilgilerimizin aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım:

Her şeyin öncesinde, sağlıklı beslenerek nasıl zayıflanır diyenlerin dikkat etmeleri gereken konu, vitamin, ve mineral bakımından zengin besinleri tüketmelerinin gerekliliğidir. Bunun için, uygulanacak olan diyette bol bol mevsim sebze, ve meyvelerinin bulunması gerekmektedir. Tüketeceğiniz meyveleri çiğ olarak tüketebilirsiniz, ancak sebzeleri de olabildiğince çiğ, ya da en azından olabildiğince az pişirerek tüketmeye önem vermeniz, ve vitamin, ve mineral değerlerini kaybetmemeleri adına nasıl pişirilmeleri gerektiğini de bilmeniz, bu kurallara uymanız gerekmektedir.
Sağlıklı beslenerek nasıl kilo verebilirim diyenlerin dikkat etmeleri gereken bir diğer konu da, günde en az iki litre su içmeleri gerektiğidir. Yaz aylarında su gereksinimi artar, ve bu nedenle bol bol su içmek daha kolay olabilir, ancak kış aylarında da belirtilen seviyenin altına düşmemeniz gerektiğini unutmamalısınız. Aksi halde metabolizmanızın yavaşlaması gibi bir durumla rahatlıkla karşılaşabilirsiniz.
Televizyon karşısında herhangi bir şey yememeniz, yerseniz de, yağ, şeker, ve hamurdan uzak şeyler tüketmenizin gerekliliği konusunda sizi uyarmalıyız. Çünkü ne yediğinizi unutarak, gereğinden fazla kaloriyi televizyon karşısında alabilirsiniz, ve bu durum da sizin sağlıklı beslenerek nasıl zayıflanır sorusunun yanıtlarına uyduğunuz tüm kuralları alt üst edecek sonuçlara neden olacaktır.
Sağlıklı beslenerek nasıl kilo verilir diyenlerin dikkat etmeleri gereken bir diğer detay ise, haftada en az iki sefer balık tüketmenizin gereklliğidir. Bununla birlikte, günde 10 adet fındık, ya da badem de tüketerek, gün içerisinde uyguladığınız diyet dolayısı ile kendinizi kötü hissetme riskinden kurtulabilirsiniz.
Salatalarınıza sos yerine limon suyu eklemeyi kesinlikle denemelisiniz. Bunun yanında, kurubaklagiller, ve et tüketimini, her gün bir kere olmak kaydı ile, ya kurubaklagil; ya da et şeklinde gerçekleştirecek olursanız, bu gibi bir durumda, diyetinizden kaynaklanan demir eksikliğinden kendinizi korumuş olacaksınız.
Yemeklerin sıvı yağ ile yapılmasının gerekliliği de dikkat edilmesi gereken bir diğer konu olarak karşımıza çıkıyor. Etli yemek yapacağınızda etin mutlaka yağsız olması gerekiyor. Yemekler kızartma yerine, fırında, haşlanarak; ya da buğulama şeklinde pişirilmeli.
Gün içerisinde yapacağınız yarım saatlik yürüyüş ise, sağlıklı beslenerek nasıl kilo verebilirim sorusunun yanıtları arasında, diyetinizi destekleyici bir detay olarak karşımıza çıkacaktır.
Gün içerisinde bir ya da iki fincan bitki çayı tüketmekten de kaçınmayın. Nane limon, rezene, kuşburnu, yeşil çay gibi bitki çaylarının hem zayıflamada metabolizmayı hızlandırmaya, hem de aynı zamanda sağlığınıza olumlu pek çok faydaları bulunmaktadır.
Gün içerisinde yarım çay kaşığı tarçın tüketmeyi de ihmal etmemelisiniz. Tarçın, yediklerinizin yağ olarak depolanmasını önleyeceği gibi, bunun yanında kan şekerinizi dengeleyerek daha geç acıkmanızı da olanaklı hale getireceğinden daha az yemek yemenizi sağlamaktadır.
Sadece ana öğünlerle de beslenmemeniz gerektiğini unutmamalı, ara öğünlere de yönelmelisiniz. Yağlı, hamurlu, ve şekerli yiyeceklerden uzak durulması gerektiği gibi, olabildiğince lif içerikli beslenilmelidir.
Sağlıklı beslenerek nasıl kilo verilir sorusunun yanıtları arasında, güne mutlaka kahvaltı ile başlamanızın gerekliliğinden de söz etmeyi unutmamalıyız. Kahvaltıda tam tahıllı ekmek ile birlikte peynir, ve bol domates, salatalık… gibi sebze, ve ayrıca yeşillik tüketilmeli. Öğle, ve akşam yemeklerinde, çorba, yoğurt, salata ile birlikte, ızgara et, ya da kuru baklagillere yönelinmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.