Zayıflama Hakkında Herşey

Zayıf Kalmanın Yolları

zayıf kalmanın sırlarıSitemiz içerisinde sizlere genellikle, nasıl zayıflanır sorusunun alternatif farklı yanıtlarından söz ediyoruz. Ancak bu yazımızda, size zayıf kalmak için önerilerden, zayıf kalmanın yolları; ve zayıf kalmanın sırlarından söz edeceğiz. Diyelim ki yeteri kadar zayıfladınız, istediğiniz ideal kilonuza ulaştınız. Peki şimdi neler yaparsanız zayıf kalırsınız? İşte o bilgiler; ve dikkat etmeniz gerekenler:

Zayıf Kalmak İçin Öneriler
Zayıf Kalmanın Yolları
Zayıf Kalmanın Sırları

• İstediğiniz kiloua geldiğinizde, artık diyetinizi bırakabilir, istediğiniz şeyleri yiyebilirsiniz; ama, diyelim ki çikolata yemek istiyorsunuz. Bir kutu çikolata değil, kutunun içerisinden aldığınız bir çikolatayı yemelisiniz.

• Düzenli; ve sağlıklı uyku, zayıf kalmanın yolları arasında yer almaktadır. Bu nedenle, metabolizmanızın hızlanmasını sağlayacak kaliteli uykuyu mutlaka almalısınız.

• Elinizden geldiğince egzersiz yapın. İstediğiniz kiloya geldikten sonra, artık spor salonuna gitmek durumunda değilsiniz. Ama asansör yerine merdiven kullanın, kısa mesafeleri yürüyerek gidin…

• Bizler genellikle üzüldüğümüzde yemek; özellikle de tatlı yemeyi seven bir toplumuz. Bu nedenle, zayıf kalmanın sırlarını merak ediyorsanız, bu alışkanlığınızdan vazgeçmeli, en azından tatlı yerine meyve yemeyi tercih etmelisiniz.

• Yemeğe salata ile başlayın. Ve kendiniz için salatada sınır tanımayın. Bu sayede, az kalori alır, az yersiniz; ve verdiğiniz kiloları geri almamış olursunuz; çünkü salata size tokluk hissi verecektir.

• Sabahları güne mutlaka kahvaltı ile başlayın. Protein; ve lif bakımından zengin bir kahvaltı hem metabolizmanızı hızlandırır, hem de gün içerisinde kendinizi daha uzun süre tok hissedersiniz.

• Zaman zaman tartılın. Ancak bu şekilde zayıf kalabilip kalamadığınızı görür, ve bu sayede bir adım ileri giderseniz kendinizi toparlayabilirsiniz.

• Kilo aldığınız zamanlarda kendinizi toplumdan soyutlamayın; ve zayıf olan her insanın sağlıklı,ve mutlu olduğunu da düşünmeyin. Toplum içinde kalıp, kendinize çözümler üretmeye bakın.

• Yemeklerinizi yavaş yiyin. Bu sayede hem daha az yiyerek daha çok doyduğunuzu hisseder, hem de o rahatsız olduğunuz şişkinlik hissi ile karşılaşmazsınız.

• Zayıf kalmak için önerilerden bir diğeri de, yemek tabağınıza neler aldığınızdır. Çok kalorili olan yiyeceklerden az, az kalorili olan yiyeceklerden ise çok almanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.