Zayıflama Hakkında Herşey

Zayıflama Hedefleri Nasıl Ve Neye Göre Belirlenmeli?

zayıflamanın pratik yöntemleriBu yazımızda sizlere zayıflama hedeflerinden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Çünkü zayıflama hataları, ve zayıflama yanlışları arasında yer alan en önemli detay, zayıflama hedeflerinin yanlış olmasından kaynaklanmaktadır. Peki zayıflamak için nasıl hedef belirlemek gerekir? Gelin zayıflama yanlışları, ve zayıflama hatalarına düşmemek adına, zayıflama hedeflerine birlikte göz atalım:

Zayıflama hedeflerinizin her zaman gerçekçi olması gerektiğini belirtmeliyiz. Aksi halde, ulaşamayacağınız zayıflama hedefleri belirlemeniz sonrasında yaşayacağınız hüsran, sizin için büyük bir çöküntüye neden olacaktır. Zayıflamak için nasıl hedef belirlemeliyim derseniz, haftada yarım kilo ile bir kilo arasında vermeyi tercih edebilirsiniz. Gün içerisinde uygulayacağınız plan ve programın da, dönülebilir, ya da dönüş gerektiren türden olmaması gerekmektedir.
Örnek vermek gerekirsek: zayıflama diyetleriniz, iş yerinizde de yiyebileceğiniz yiyeceklerden oluşmalı. Zayıflama egzersizlerinizin saat, ve süreleri de uygulanabilir cinsten olmalı. Mesela, işten 19:30’da çıkıyor; ve eve en geç 20:00’da gitmeniz gerekiyorsa, iş çıkışı 45 dakikalık bir yürüyüşü planlamamanız gerekmektedir. Diyet için de aynı durum söz konusu. Çalışıyorsanız, öğle yemeğinde sulu patates yiyemeyeceğinizi bilmeli, ve diyet programınızı buna göre yapmalısınız.
Zayıflama hedefleri arasında ideal olanın da, haftada yarım kilo ile bir kilo arasında vermek olduğunu bilmeli; ve programınızı buna göre yapmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.