Zayıflama Hakkında Herşey

Zayıflama İle İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar Ve Zayıflama Hakkında Bilgiler

mayasız diyet listesiBu yazımızda sizlere, zayıflama ile ilgili doğru bilinen yanlışlardan söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Zayıflama ile ilgili bilgiler, ve zayıflama hakkında bilgilerinizin tamamının doğru olduğunu düşünüyorsanız yanılıyor, hatta bu yanılgı nedeniyle de istediğiniz gibi zayıflayamıyorsunuz. O halde zayıflama ile ilgili doğru bilinen yanlışların aktarılmasını gerçekleştirmeye, hiç zaman kaybetmeden başlayalım:

Zayıflama ile ilgili doğru bilinen yanlışlardan ilki, elma sirkesi içmenin zayıflatacağına duyulan inançtır. Bu bilgi, sizin, özellikle mide sağlığınıza büyük zararlar vermekte olup; elma sirkesi ile zayıflamayı belirtildiği şekilde gerçekleştirmeniz gerekmektedir.
Zayıflama ile ilgili bilgilerden bir diğeri de zayıflama haplarıdır. Kesinlikle, bitkiasel oldukları söylense dahi kullanılmamalıdırlar. Zayıflama hapları yüzünden ölen insanların sayısını herhalde söylememize gerek yok, ve bunun yanında, bu hapların zaten yasaklanmış olduğunu da unutmamanız gerekmektedir.
Protein diyetlerinin, zayıflamak için yeterli olmadığını, günlük olarak her besin grubundan mutlaka tüketmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Aksi halde vereceğiniz kiloların fazlasını, verdiğinizden daha kısa zamanda geri alırsınız…
Lahananın zayıflatma etkisi ile ilgili bilginin de doğru edinilmesi gerekmektedir. Tek başına lahana zayıflatmaz. Metabolizmayı hızlandırıcı bir etkisinin bulunmadığını da belirtmemiz gerekmektedir.
Zayıflama hakkında bilgilerimize bakmaya devam ettiğimizde, verdiğiniz kiloyu her zaman geri alacağınızı söyleyenlerin de yalan söylediklerini belirtmemiz gerekmektedir. Doğru uygulanan zayıflama diyetlerinden sonra verilen kiloların geri alınması söz konusu değildir.
Zayıflamak için maydanoz suyundan medet ummak, ya da kırmızı etin tüketilmemesi gerektiğini düşünmek yanlıştır. Light ürünlerin istenildiği kadar tüketilmesinin bir zararının bulunmadığı bilgisi yanlıştır, tüketirken mutlaka bir yerde durmanız gerektiğini bilmelisiniz. Onların da kalorisi vardır, sadece diğerlerinden daha azdır.
Zayıflamak için un, tuz, ve şekerin kesinlikle tüketilmemesi gerektiğine olan inanış yanlıştır. Farklı ünlülerin zayıflama diyetlerinin sizde etkili olacağı düşüncesi de yanlıştır, herkesin kendisine özel bir beslenme listesi olmalı; kişinin sağlığına; ve yaşam şekline göre zayıflama diyetleri oluşturulmalıdır. Zayıflamak için mutlaka detoks diyetinin uygulanması gerektiğini belirten bilgiler de yanlış olmakla birlikte, sabah aç karna içilmesi gereken limon, ya da greyfurt suyunun yağ yaktığına olan inanış da yanlıştır.
Açken yapılan egzersizler daha çok kilo vermenizi sağlamaz. Ve yemekten iki saat önce yediğiniz meyveler de çok işinize yaramaz. Kepekli ürünler zayıflamanıza yardımcı olmaz. Akşam 18:00’dan sonra hiç bir şey yememek de size kilo verdirmez. Sigarayı bırakmak kilo almanıza neden olmaz, ve az uyumak da sizin zayıflamanıza yardımcı olmaz, günde en az sekiz saat uyumanız gerekmektedir. Öğün atlamak, ya da su içmek de sizin zayıflamanıza yardımcı olan detaylar arasında yer almamaktadır.
Bu nedenle, her söylenene inanmamalı, zayıflamak için bir diyetisyenden yardım almayı denemelisiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.