Zayıflama Hakkında Herşey

Zayıflamak İçin Nasıl Yemek Yemeliyim Diyenlere Öneriler

ofiste nasıl zayıflanırZayıflamak için nasıl yemek yemeli, zayıflamak için nasıl yemek yemeliyim, zayıflamak için nasıl yemek yemeliyiz…? Bu sorular uzar gider. Herkesin tek derdi ise, biraz daha zayıflamaktır. Soruların yanıtları bazen yanlış verilir, bazense doğru. Peki hangileri doğru, hangileri yanlış? Gelin, zayıflamak için nasıl yemek yemeli, zayıflamak için nasıl yemek yemeliyim, ya da zayıflamak için nasıl yemek yemeliyiz sorularının yanıtlarına birlikte bakalım:

Zayıflamak için nasıl yemek yemeli diyenlerin her şeyin öncesinde, yemeklerini yavaş yemeleri gerekmektedir. Kaşığın olabildiğince yavaş kullanılması, ve mümkün olduğunca çatal kullanımına önem verilmesi gerektiği belirtilirken, çatala alınan lokmaların ise, olabildiğince küçük olması gerektiğini belirtmeliyiz. Yemek yenilen tabakların da buna göre küçültülmesi gerektiğini belirtmeyi unutmamamız gerekmektedir.
Zayıflamak için nasıl yemek yemeliyim diyenlerin dikkat etmeleri gereken bir diğer konu: lokmaların alnmasının sonrasında, yemek yeme araçları arasında yer alan çatal, kaşık, gibi nesnelerin masaya bırakılmasının gerekliliğidir. Bu arada yemeğinize ara verebilir, bir kaç yudum su alabilir, ya da yanınızdakilerle sohbet edebilirsiniz.
Zayıflamak için nasıl yemek yemeliyiz diyenlerin, yemeğe, çorba, ya da salata gibi, midelerini şişirecek şeylerle başlamaları gerekmektedir. Bu çorba, ve salatanın kalorisini de düşük şekilde hazırlayacak olursanız, yemek sırasında daha az kalori almanız olanaklı hale gelecektir. Yemeklerinizi ayakta değil, oturarak, yemek masasında yiyin. Yemek yerken kibar olmaya çalışın ki daha yavaş yemek yiyebilesiniz.
Peki ama neden yemekleri yavaş yemeliyiz? Çünkü beynimiz, doyum sinyallerini bize, yemeğe başlamamızın yirmi dakika sonrasında gönderiyor. Yani, yemek masasında yirmi dakika kadar kalacağız; bu zaman zarfında ne kadar az yemek yersek o kadar iyi. Bu nedenle, yemek hızımızı düşürmek en mantıklısı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.