Zayıflama Hakkında Herşey

Zayıflamayı Engelleyen Hastalıklar Hakkında Bilgiler

zayıflamayı engelleyen hastalıklarBu yazımızda sizlere, zayıflamayı engelleyen nedenler, ve zayıflamayı engelleyen faktörler arasında yer alan, zayıflamayı engelleyen hastalıklardan söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de, zayıflamayı engelleyen nedenler, ve zayıflamayı engelleyen faktörler arasında yer alan, zayıflamayı engelleyen hastalıkları öğrenmek istiyorsanız, zaman kaybetmeden bilgilerimizin aktarımını sizler için gerçekleştirmeye başlayalım:

İnsülin direnci, vücutta normalin üzerinde insülin salgılanmasına bağlı olarak meydana gelen şişmanlık durumudur. Buna bağlı olarak karaciğerde şeker depolanır, ve glikozun kas, ve yağ depolarında kullanılmasını olanaklı hale getirir. Tüm bu nedenler dolayısı ile insülin direnci, zayıflamayı engelleyen nedenler arasında ilk sırada yer almaktadır.
Megaloblastik anemi de zayıflamayı engelleyen faktörler arasında yer almaktadır. B12 vitamini, ve folik asit eksikliği dolayısı ile meydana gelir, ve DNAiçerisinden yeni hücre üretimini olumsuz etkilemesi dolayısı ile anemi olanaklı hale getirir. Bu problemin oluşması durumunda, folik asit, ve B12 alımının gerçekleştirilmesi sayesinde problemin çözümüne ulaşılmış olunur.
Zayıflamayı engelleyen hastalıklar arasında ödemden de söz edilmesi gerekmektedir. Ödem, vücutta sıvı birikimi yaparak belirli bölgelerin özellikle şişmesine neden olacak şekilde kendisini belli eder. Örneğin göz kapakları, ayaklar, ve eller, ödem durumunda şişen organlar arasında öncelikli olarak yer almaktadır.
Tiroid bezlerinin yetersiz salgılanması, polikistik over… demir eksikliği… gibi nedenlerin de, zayıflamayı engelleyen hastalıklar arasında sayıldığını belirtmemiz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.