Zayıflama Hakkında Herşey

Zayıflarken Yapılmaması Gerekenler Hakkında Bilginiz Var Mı?

zayıflamak isterken yapılan yanlışlarBu yazımızda sizlere, zayıflamak isterken yapılan yanlışlardan, ve zayıflarken yapılmaması gerekenlerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Zayıflarken yapılmaması gerekenler ile birlikte, zayıflamak isterken yapılan yanlışları merak ediyorsanız, hiç zaman kaybetmeden bilmeniz gerekenlerin aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım:

Zayıflamak isterken yapılan yanlışların ilki, kişinin hızlı zayıflama yöntemlerine başvurması olarak belirtilmektedir. Her zaman aktardığımız bilgiyi bu noktada yeniden hatırlatmak istersek, ne kadar hızlı zayıflarsanız, verdiğiniz kilonun çok daha fazlasını, ondan daha kısa zamanda alacağınızı unutmamanız gerekmektedir. Bu nedenle, zayıflarken yapılmaması gerekenler arasında yer alan en temel noktanın bu detay olduğunu, sağlıklı; ve yavaş zayıflamanın önemini kesinlikle unutmamalısınız.
Bu noktada bilinmesi gereken bir diğer detay da, neden zayıflamak istediğinizdir. Zayıflamak istemenizin nedeni sadece görüntünüzün güzel olması olmamalıdır; aksi halde kaybedersiniz. Zayıflamak istemenizdeki amaç, mutlaka, sağlıklı olmak; ve kendinizi bu anlamda iyi hissetmek olmalıdır.
Diyelim ki zayıflama diyeti, ya da egzersiz programınızı, elinizde olmayan nedenlerle bir gün boyunca bozdunuz. Bu durum sizin zayıflama anlamındaki motivasyonunuzu bozmamalı, aksine daha dirençli durmalı; ve ertesi gün, kaldığınız yerden zayıflama programına devam etmelisiniz.
Nasıl zayıflanır diyenler, kendilerini sadece bir zayıflama diyeti, ya da egzersizine bağlayarak zayıflamayı da kesinlikle düşünmemelidirler. Zayıflamak isterken yapılan yanlışlardan bir tanesi de budur çünkü; ve ne yazık ki bu durum, kişinin yaşam tarzını değiştirdiğinde görülecek olan etkiden çok daha az etki göstermektedir.
Zayıflarken yapılmaması gerekenler arasında yer alan bir diğer detayın da, yavaş bir şekilde ilerleyen kilo verme sürecini hızlandırmaya çalışmak olduğunu unutmayın. Şunu aklınızdan çıkartmayın ki, siz, hızlı bir şekilde zayıflamak isteyen kişilerden daha kalıcı; ve başarılı bir sonuç elde edeceksiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.