Zayıflama Yolları

Az Yemek Yemek İçin Ne Yapmalı? Çabuk Doymak İçin Etkili Formül Önerisi

çabuk doymak içinBu yazımızda sizlere, az yemek yemek için ne yapmalı, ve az yemek yemek için ne yapılmalı sorularının yanıtları arasında yer alan bir formül önerisinde bulunacağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Çabuk doymak için uygulamanızı önereceğimiz bu yöntem sayesinde, kilo almanıza neden olacak kadar fazla yemek yemeyecek; ve nasıl zayıflanır sorusunun yanıtını da daha kolay bulabileceksiniz.

Az yemek yemek için ne yapmalı, ya da az yemek yemek için ne yapılmalı diyen kişilerin, her şeyin öncesinde Leptin isimli hormon hakkında bilgi sahibi olmaları gerekmektedir. Leptin, beyne tokluk hissini gönderen hormondur. Ve çabuk doymak için Leptin hormonunun çalışma şeklini bilmek gerekmektedir. Leptin hormonu, tokluk hissini beyne, doymasının yirmi dakika sonrasında göndermektedir. O halde, az yemek yemek için ne yapmalı, ya da az yemek yemek için ne yapılmalı şeklindeki soruların yanıtlarının bu bilgiye dayanarak verilmesi gerekmektedir.
Çabuk doymak için yapmanız gereken şudur: Yemeğe hafif yiyeceklerle başlamak; ve ortalama beş dakika, lokmaları çiğneyerek yavaş şekilde yemek gerekmektedir. Beş dakika dolduğunda, yemeğe 15 dakika ara vererek, çocuğunuzun istediği bir şeyi yapabilir, ya da telefon görüşmelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 15 dakikanın sonunda ise yemeğe geri dönecek olursanız, zaten canınızın bir şey istemediğini; ve doyduğunuzu hissedebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.