Zayıflama Yolları

Gerçekten De Az Ve Sık Yiyerek Zayıflamak Mümkün

yoğurdun yağ yakıcı özelliğiBu yazımızda sizlere, az ve sık yiyerek nasıl zayıflanır, ve, az ve sık yiyerek nasıl kilo verilir sorusunun yanıtları arasında yer alan, az ve sık yiyerek zayıflama hakkında bilgilerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de, az ve sık yiyerek zayıflamak istiyorsanız, zaman kaybetmeden, az ve sık yiyerek nasıl kilo verilir, ve az ve sık yiyerek nasıl zayıflanır sorularının yanıtlarını sizlerle paylaşmaya başlayalım…

Her şeyin öncesinde, vücudunuzun çalışma sisteminin çok güzel olduğunu, ve bir düzende hareket ettiğini belirtelim. Buna göre bir araba düşünün, benzin alırsanız arabanız çalışır. Vücudunuz da araba gibidir. Eğer yemezseniz, metabolizmanız çalışmaz. Yerseniz çalışır… Zayıflamak için de metabolizmanın hızlı olması gerektiğine göre, yemek zorundayız, ancak çok yersek çok kalori alacağımız için, yemekleri az, ancak sık yemeliyiz.
Pek çok kişinin düşüncesi, aç kalınarak kalori alınmadığından dolayı zayıflanacağı yönündedir. Metabolizma bu gibi durumlarda çalışmaz. Ancak, vücudun kan şekeri de düşeceğinden, olay sadece metabolizma hızıyla da kalmaz. Peki aç kalırsanız ne olur?
Arabaya benzetmiş olduğumuz metabolizmamız, yemek yersek çalışır, araba da benzin alırsak çalışır; ama metabolizmamız arabadan çok daha akıllıdır. Eğer onu yakıtsız bırakırsanız, değerlerinin bazıları eksileceği; ve kendisi de bundan zarar göreceği için, sizin onu aç bıraktığınızı unutmaz. Yakıtı aldığında, arabanın benzini harcadığı gibi harcamaz, ve bir kenarda depolar… Neden mi? Aç kaldığında kullanmak için…
Bu nedenle, az ve sık yiyerek zayıflamak istiyorsanız yapmanız gereken, gün içerisinde kaç kalori almanız gerektiğini bilerek, bu değeri 6’ya bölmektir. Diyelim ki 1500 kalorilik diyetlerden birisini uygulayacaksınız. Bunun 250’sini kahvaltıda, 150’sini kuşlık vaktinde, 400’ünü öğle yemeğinde, 200’ünü ikindide, 400’ünü akşam yemeği; ve 100’ünü de yatmadan önce alabilirsiniz. Bu noktada ihtiyacınız olan sadece, tükettiğiniz şeylerin kalori değerleridir. Tüm günü doldurdunuz, acıkmanız mümkün mü? Peki boğazınız boş kalmadı; metabolizmanızın yavaşlaması mümkün mü? Neden yediklerinizi depolasın peki? Hepsini gönderecek… Gördüğünüz gibi, az ve sık yiyerek nasıl zayıflanır, ve az yiyerek nasıl kilo verilir sorularının yanıtı açık… Sizin tercihiniz nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.