Hızlı Zayıflamanın Püf Noktaları Nelerdir?

zayıflamak için elma sirkesi nasıl kullanılırAslında hızlı zayıflamak, kalıcı zayıflamak anlamına gelmez. Bu nedenle de tercih edilmediği gibi, uzmanlar tarafından da tavsiye edilmez. Ancak, yine de dönem dönem hızlı zayıflamaya gereksinim duyduğumuz zamanlar olabilir. İşte bu zamanlarda kullanabilmeniz için yazımızda sizlere, hızlı zayıflama yöntemleri, hızlı zayıflamanın püf noktaları; ve hızlı zayıflamanın yollarından söz etmeye çalışacağız. Dilerseniz zaman kaybetmeden bilgilerimizin aktarımını sizler için gerçekleştirmeye başlayalım…


Hızlı zayıflama yöntemlerinden ilki, paketlenmiş halde satılan, işlenmiş besinlerden, örneğin asitli, şekerli yiyecek, ve içeceklerden, bisküvi, kek gibi şeylerden uzak durmaktır.
Hızlı zayıflamanın yollarından bir diğeri de, başta su olmak üzere, bol sıvı tüketimi. Günlük tüketmeniz gereken sıvı miktarı 2 – 3 litre arasında değişiklik göstermekle birlikte, içtiğiniz her bir bardak suyu bir bardak olarak sayabilirsiniz, ama, bir fincan kahve; ya da çayın yarım fincan su yerine geçtiğini unutmamalısınız.
Hızlı zayıflamanın püf noktaları arasında yer alan bir diğer detay da, yemeklerinizde olabildiğince çiğ, ya da çiğe yakın sebze, ve yeşillik tüketmek. Bununla birlikte, sabah kahvaltılarında bir avuç kadar maydanozu mutlaka tüketmeniz gerektiğini den unutmamalısınız.
Mevsiminde bulunduğumuz meyveler içerisinde yer alan mandalina, ve elmadan her gün mutlaka tüketmelisiniz. Bir elma, ve iki mandalina, hızlı zayıflama için oldukça önemli meyveler arasında yer almaktadır.
Salatalarınızı bol miktarda tüketmekle birlikte, sos olarak hazırlayacağınız malzemeler arasında zeytinyağı, nar ekşisi, limon, sirke; ve baharatlardan başka bir şeyin yer almamasına dikkat edin. Hazır sosların kullanımından mutlak surette kaçının, işlenmiştirler, ve zayıflamaya yardımcı olmazlar.
Gün içerisinde olabildiğince çok beslenin. Beslenmek demek tıka basa doymak değil. Gün içerisinde tüketeceğiniz kalori miktarını 8’e bölün; ve bunları en çok iki saatlik aralarla alın. Böylece, metabolizmanızın aralıksız çalışması, yediklerinizin depo edilmemesi, kalorilerin yakılması durumları söz konusu olacaktır.
Günde iki ya da üç bardak kadar süt, ya da yoğurt tüketin, ve böylelikle kalsiyum alın. Hızlı zayıflama yolları arasında yer alan bu durum sayesinde, metabolizmanız hızlanır, ve vücutta ödem depolanması gibi bir durum da ortadan kalkmış olur.
Gün içerisinde yeteri kadar, en az 7 saat uyuyun.
Eğer hızlı zayıflamak istiyorsanız, 1 saat hareketsiz oturmanız durumu söz konusu olmasın. Yani, her saat, 2 – 3 dakika dahi olsa hareket edin. Ve, her gün, en az yarım saat, çok tempolu olmamak kaydı ile, istediğiniz saatte yürüyün…

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası