Kilo Vermenin Bilinmeyen Yolları Nelerdir?

sağlıklı zayıflamak için yapılması gerekenlerBu yazımızda sizlere, kilo vermenin sırları nelerdir sorusunun yanıtları arasında yer alan kilo vermenin sırları, ve kilo vermenin bilinmeyen yollarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de kilo vermenin sırları nelerdir diyor, kilo vermenin sırlarını, ve kilo vermenin bilinmeyen yollarını öğrenmek istiyorsanız, zaman kaybetmeden bilgilerimizin aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım:


Kilo vermenin bilinmeyen yolları nelerdir diyen kişilerin ilk olarak, eğer dışarda yemek yiyorlarsa, ne yiyeceklerine dikkat etmeleri gerekmektedir. Balık ya da kırmızı et ızgara olarak yenilir, yanında da salata, veya sebze tercih edilirse, bunun zayıflamak isteyenler için uygun bir seçim olacağını belirtmemiz gerekmektedir.
Kilo vermenin sırları nelerdir diyenlere bir alternatif yöntemden daha söz etmek istersek, sürekli düşük kalorili bir diyetin, vücudunuzda istediğiniz yanıtı size vermeyeceğini söyleyebiliriz. Bu nedenle, haftada bir öğün ile vücudunuzu şaşırtarak, kendinizi de şımartmak adına yüksek kalorili bir menü tercih edebilir, ve böylelikle bir hafta boyu yaptığınız diyet için de kendinizi ödüllendirebilirsiniz.
Kilo vermenin sırlarından bir diğeri ise yiyeceklerin, yemekler sırasında çok çiğnenmesi… Mesela, en az yirmi kere çiğneyerek yuttuğunuz yemeklerinizden, en az %20 daha az kalori alacağınızı söylesek, bunu denemeye değeceğini düşünmez misiniz?
Arkadaşlarınızdan yardım almanın da size iyi gelebileceğini belirtmeliyiz. Diyelim ki yakın çevrenizde, kilo verme problemi olmayan bir arkadaşınız var. Ona, bunu nasıl başardığını sorabilirsiniz…
Belki uzun zamandır kilo vermeye çalışıyor, ancak bunu bir türlü başaramıyorsunuzdur. O halde, şimdiye kadar neler yaptığınızı bir düşünün. Bunlar sizin kilo vermek adına işinize yaramıyorsa, değiştirmeniz ve kendinize farklı yöntemler seçmeniz gerekiyor demektir.
Tatlı krizlerinizi, dişlerinizi fırçalayarak geçirmeye çalışın. Eğer bulunduğunuz ortamda dişlerinizi fırçalama şansınız yoksa, buzlu suyun içerisine limon ekleyerek için, ya da yeşil çay için, veya sakız çiğnemeyi deneyin.
Kilo vermenin sırlarından bir diğeri de gün içerisinde bir saat hareket etmenizin gerekliliği. Yürüyebilir, ya da bildiğiniz tüm egzersizleri uygulayabilirsiniz. Ama mutlaka hareket edin ki kalori harcayın.
Kilo vermenin bilinmeyen yollarından bir diğeri ise, haftada bir seferden fazla tartılmamak. Bunun için de en uygun zaman, sabah kahvaltısını yapmadan önceki aç olduğunuz zaman…
Kilo vermek için gün içerisinde attığınız adım sayısının 12000 olması gerektiğini de unutmayın. Bunu saymak için bir adım ölçere ihtiyacınız olabilir…

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

1 Yorum

  1. bence ok ayrdımcı olmadı bana

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası