Zayıflama Yolları

Kısa Zamanda Nasıl Kilo Verebilirim Diyenlere Öneriler

ofiste nasıl zayıflanırBu yazımızda sizlere, ıkısa zamanda nasıl kilo verebilirim, ve kısa zamanda nasıl zayıflarım şeklindeki soruların yanıtlarından söz ederek, kısa zamanda nasıl zayıflanır sorusunun yanıtlarını aktaracağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de kısa zamanda nasıl kilo verebilirim, ya da kısa zamanda nasıl zayıflarım diyorsanız, zaman kaybetmeden, kısa zamanda nasıl zayıflanır sorusunun yanıtlarını öğrenelim:

Her şeyin öncesinde, hepimiz, sıvı besinlerden kilo alınmadığı, ve kalorilerinin yüksek olmadığı yanılgısına düşüyoruz. Bu noktada size şu örneği vermeyi gerekli bulduk: kilo almak isteyen kişiler, gün içerisinde, mama adı verilen kutuların içerisinde yer alan içeceklerden tüketirler, ve bu içeceklerin her bir kutusundan 1250 kalori alırlar. Gün içerisinde bu kutulardan dört kutu içen bir kişi, günü 5000 kalori ile tamamlar, ve bunun haricinde tek bir lokma yemese dahi, ister istemez kilo alır. Bu nedenle, sıvı içeceklerin içeriğinde kalori bulunmadığı, ve size kilo aldırmayacağı gibi bir yanılgıya düşmeyin. Şekerli, kremalı, ya da alkollü içeceklerden mutlak surette kaçının. Bir şeyler içmek istediğinizde, su, bitki çayı, doğal maden suyu gibi şeyleri tüketerek, kısa zamanda nasıl kilo verebilirim sorusunun etkin bir yanıtını hazırlamış olabilirsiniz.
Sadece sıvı içecekler değil, kısa zamanda nasıl zayıflarım diyenlerin, aynı zamanda, katı yiyeceklere de çok dikkat etmeleri gerekmektedir. Örneğin, bir kepekli tost size belki çok fazla kalori olarak geri dönmez, ama üzerine tereyağı sürerseniz, durum oldukça değişir. Evet, belki lezzetine lezzet katarsınız, ama kalorilerinize de kalori. Reçel için de durum farklı değil. Mutlaka reçel tüketmek istiyorsanız, şekersiz reçelleri tercih etmeniz gerekecektir.
Kısa zamanda nasıl zayıflanır diyenlerin, sabah kahvaltısını atlamak gibi bir hataya düşmemeleri gerekmektedir. Sabah kahvaltısı yapılmalıdır, hem de, karbonhidrat, ve protein ikilisi ile. Yani, yumurta ile birlikte kepekli tost yerseniz, çok daha geç acıkacağınızı, ve gün içerisinde daha az kalori alacağınızı söyleyebiliriz.
Öğle yemeğinden önce bir kase çorba içerseniz, bu sizin midenizi şişireceğinden, yemeği daha az yersiniz. Yemek olarak salatayı, sebze yemeklerini, ya da yağsız eti tercih etmeniz de sizin yararınıza olur, ancak kesinlikle kızartmalar, ve yağlardan uzak durmalısınız. Olabildiğince lif ağırlıklı beslenmek sizin için daha mantıklı olacaktır.
Akşam yemeğini de aynı şekilde tüketebilirsiniz. Yemekten sonra ise, biraz yürüyüş yaparak yediklerinizi hazmetmek; ve gün içerisinde aldığınız kalorileri yakmak, mantıklı bir tercih olacaktır.
Aç kalarak zayıflamak ise sizin için sadece bir hayal. Kısa zamanda nasıl zayıflarım diyorsanız, mutlaka belirttiğimiz şekilde beslenmeli, tok tutacak şeyler tüketmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.