Kolay Kilo Verme Teknikleri İle İlgili İpuçları

kolay kilo verme teknikleriBu yazımızda sizlere, kolay kilo verme tekniklerinden söz ederken, kolay kilo vermenin yolları, ve kolay kilo vermenin püf noktalarını aktaracağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de kolay kilo verme teknikleri ile ilgili bilgi sahibi olmak istiyorsanız, zaman kaybetmeden kolay kilo vermenin püf noktaları, ve kolay kilo vermenin yollarını sizlere hemen anlatmaya başlayalım:


Diyelim ki zamanınızın büyük bir kısmı dışarda geçiyor, ve siz kolay kilo verme tekniklerini arıyorsunuz. O halde, bakalım sizin için kolay kilo vermenin yolları nelermiş: Diyelim ki bir lokantada yemek yiyeceksiniz. Salata alın, ancak sosunu kendiniz hazırlayacağınızı söyleyin. Salataya sos olarak sadece limon suyu, ve zeytinyağı ilave edin. Ana yemekler ise, susuz olacaksa, ya ızgarada pişmesini isteyin, ya da fırında pişirilmesi için gerekli talimatları verin. Eğer evden çıkıp bir lokantaya gidecekseniz, karnınızı doyurun ki, daha az kalori alımını lokantada gerçekleştirebilin.
Diyelim ki zamanınızın büyük bir kısmı evde geçiyor, ve kolay kilo vermenin yollarını arıyorsunuz: Sofrada yemek yemeyi alışkanlık haline getirin, ve tabağınıza az yemek alın. Ekmeğinizi ise uzak bir yere koyarak, sadece yiyeceğiniz kadarını masaya alın. Salatayı büyük bir tabak içerisine hazırlayın, ama yemeğiniz için küçük tabak kullanmayı unutmayınç Televizyon izlerken, ya da bilgisayar başında, veya gazete okurken, kesinlikle yemek yemeyin.
Kolay kilo verme teknikleri arasında yer alan diğer önerilerimizi ise şu şekilde sıralayabiliriz: Yemeklerinizi yağsız olarak pişireceğiniz tava, ve tencereleri kullanmalısınız; eğer yağ kullanmanız gerekiyorsa da bunu katı yağ yerine, sıvı yağ; özellikle zeytinyağı kullanımı şeklinde gerçekleştirmelisiniz. Etli yemek yapacağınız zamanlarda, etin üzerinde bulunan yağları, ve tavuğun derisini ayırmalı, yemek yapma işlemini gerçekleştirirken atıştırmamalısınız.
Kızartma türü yemekleri tüketmeyi alışkanlık haline getirmemeli, yemeklerinizi buğulama, haşlama, fırınlama, ya da ızgara yöntemi kullanarak pişirmelisiniz. Yemeklerin tatlandırılması adına sos kullanımı gerçekleştirmek yerine, baharat, ya da farklı lezzetlerdeki otların kullanımını gerçekleştirmelisiniz. Tüketeceğiniz besinlerin içeriğinde bulunan yağ oranının düşük olması gerektiğini unutmamalı, seçimlerinizi bu doğrultuda yapmalısınız.
Kolay kilo vermenin püf noktaları arasında yer alan detayları aktarmaya devam ederken, sebze, tahıl, ve meyve tüketimine ağırlık vermeniz gerektiğini belirtmeyi unutmamalıyız. Yemekten önce bol bol su tüketmek, gün içerisinde en az iki litre su içmek, yemeklere salata, ve çorba yiyerek başlamak, lokmaları iyi çiğneyerek yavaş bir şekilde yutmak, gün içerisinde üç ana, üç ara öğünü atlamamak, ve doymadan önce yemeği bırakmak… kolay kilo vermenin yolları arasında yer alan diğer detaylar olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası