Zayıflama Yolları

Ramazandan Sonra Kilo Almak İstemiyorum

ramazandan sonra kilo almamak içinRamazan ayı boyunca oruç tutanlar, günde 18 saate yakın bir süre aç, ve susuz kalmakla birlikte, beslenme düzenlerini geceye alıştırmak durumunda da kaldılar. Bu nedenle ramazanda kilo almak çok mümkün. Ramazanda kilo vermek ise oldukça zor. Peki ramazandan sonra kilo almamak için neler yapmalıyız? Yazımız içerisinde, ramazandan sonra kilo almak istemeyenlerin bilmesi gereken detaylardan söz edeceğiz…

Ramazandan Sonra Kilo Almamak İçin Nelere Dikkat Etmeliyiz?
Ramazandan Sonra Kilo Vermek İçin Neler Yapmalıyız?
Ramazandan Sonra Kilo Almak İstemiyorum Ne Yapmalıyım?

• Ramazandan sonra kilo almamak için her şeyin öncesinde, ramazan bauramına dikkat etmek gerekmektedir. Ramazan bayramının bir diğer adı da şeker bayramı olduğu için bol bol şeker, çikolata ikramında bulunulabilir. Ancak ramazan sırasında metabolik hızınızın düştüğünü unutmamalı, ve buna yönelik olarak tatlılardan, kilo yapmaya yönelik, kalorisi yüksek şeylerden uzak durmalısınız…

• Güne mutlaka kahvaltı ile başlamalısınız. Ama kahvaltının öncesinde ılık bir bardak suyun içerisine limon sıkıp bu suyu içmeli, ardından da bir kaç tane kuru erik yemelisiniz. Sonrasında tüketeceğiniz kahvaltılıklar, yağlı, ve hamur içerikli; veya kızartma şeklinde hazırlanan yiyeceklerden oluşmamalı.

• Bayram ziyaretine gittiğinizde, ramazandan sonra kilo almak istemiyorum diyorsanız, size her ikram edilen şeyi almayın. Bununla birlikte, gün içerisinde sadece bir sefer, sütlü, ya da meyveli bir tatlıyı az miktarda tüketmenizde bir problem bulunmamaktadır. Bunun dışında söz konusu ikramlıkların yüksek oranda karbonhidrat; ve kalori içerdiğini unutmamalısınız.

• Ramazandan sonra kilo almamak için yapılması gerekenlerden bir diğeri de, gün içerisinde olabildiğince spor yapılmasının gerekliliğidir. En az yarım saat hafif tempolu yürüyüş yapabilir, ya da yüzebilirsiniz. Açık alanlarda egzersizler yapmak da diğer söz konusu önerilerimiz ile birlikte, kalori; ve yağ yakmanıza yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.