Zayıflama Yolları

Zayıflamayı Kolaylaştıran Şeyler Hakkında Bilgiler

zayıflamayı kolaylaştıran şeylerBu yazımızda sizlere, nasıl kolay zayıflarım, ve nasıl daha kolay zayıflarım şeklindeki soruların yanıtları arasında yer alan, zayıflamayı kolaylaştıran şeylerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de nasıl kolay zayıflarım, ya da nasıl daha kolay zayıflarım diyorsanız, hiç zaman kaybetmeden, zayıflamayı kolaylaştıran şeylerin aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım:

Zayıflamayı kolaylaştıran şeyler arasındaki ilk detay, gerçekçi olmak, ve ulaşılabilecek hedefler koymaktır. Eğer ki siz bir ayda 10 kilo zayıflama hedefi koyarsanız, bu hedefe ulaşamayacağınızı, ulaşsanız dahi sağlıklı olmayacağını bilirsiniz; ve bu durum da sizin zayıflama isteğinizden, ”nasıl olsa yapamayacağım” düşüncesi ile uzaklaşmanıza neden olur. Bu nedenle, yapabileceğiniz şeyleri düşünün; ve yapabilmek için uğraşmaya devam edin.
Nasıl kolay zayıflarım diyenlerin, hedeflerini hayal etmeleri de zayıflamayı kolaylaştıran şeyler arasında yer almaktadır. Örnek vermek gerekirse, zayıfladığınızda giyeceğiniz, ve size çok yakışacak olan o beyaz elbiseyi kendi üzerinizde hayal edebilirsiniz. Bu hayal sizi kamçılayarak, zayıflamaya daha fazla odaklanmanızı olanaklı hale getirecektir.
Nasıl daha kolay zayıflarım sorusunun yanıtları arasında yer alan bir diğer detay da kendinize güvenmenizin gerekliliğidir. Ben yapamam demek yerine, yapabileceğinize güvenmelisiniz. Siz bugüne kadar iradenizle neler başardınız, bir düşünsenize, belki de en sevdiğiniz insandan bile, sadece ayrılmak zorunda olduğunuz için uzak kalmayı başardınız… Zayıflamak mı zor geliyor?
Zayıflama hedefinize ulaşmak için, bir başkasının değil de kendi isteğinizin gerçekleşmesini hedeflemeniz gerekmektedir. Bir kişi istiyor diye değil, kendiniz istiyorsunuz diye zayıflamalısınız. Aksi halde, o isteyen kişiye kafanızın bozulduğu bir anda zayıflama isteğinizden uzaklaşabilirsiniz. Bu nedenle kimseye bağlı kalmayın, saderce kendinizi önemseyin.
Başladığınız diyeti, bir öğünde bozdunuz diye de kesinlikle hedefinize küsmemeli, ve kaldığınız yerden, hata yaptığınızı fark edip, hedefinize küsmeden devam etmeyi bilmelisiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.