Zayıflama Çayları

Zayıflama Çayları Nasıl Yapılır?

zayıflama çayları nasıl yapılırBu yazımızda sizlere zayıflama çaylarından söz ederek, farklı zayıflama çayı tarifleri aktaracağız. Ancak, yazılarımızın çoğunda belirtmiş olduğumuz gibi, yine aktarmak isteriz ki: zayıflama çaylarından istediğiniz sonucu elde edebilmeniz adına dikkat etmeniz gereken, söz konusu zayıflama çayını diyet, ve egzersizlerle de desteklemenizin gerekliliğidir. Aksi halde, hazırlayacağınız bitkisel karışımların sizde çok da bir faydası bulunmayacaktır. Gelin şimdi zayıflama çayları nasıl yapılır ona bakalım…

Zayıflama Çayları Nasıl Yapılır?

Metabolizmayı Hızlandıran Zayıflama Çayı İçin Gerekli Malzemeler
Her birinden bir tatlı kaşığı olmak kaydı ile
*Funda yaprağı
*Mate
*Yeşil çay
*Biberiye
*Dağ kekiği

Metabolizmayı Hızlandıran Zayıflama Çayı Tarifi
Yarım litre suyu kaynatın, ve sonrasında bir sürahinin içerisine boşaltın. İçerisine biraz önce saymış olduğumuz bitkileri karıştırın. Ardından sürahinin ağzını kapatarak on dakika beklemesini sağlayın. Ardından içerisindeki bitkileri süzüp, üzerine yarım litre de soğuk su ilave edin. Bir elmayı, ve bir limonu güzelce yıkayarak kabukları ile birlikte dilimlere ayırın; ve sürahinin içerisine ekleyin. Elde etmiş olduğumuz bu karışımı günde 2 – 3 kere, tercihen yemeklerden yarım saat sonra içebilirsiniz.

İştah Kesen Zayıflama Çayı İçin Gerekli Malzemeler
*Üç yemek kaşığı kuru elma
*Üç yemek kaşığı ıhlamur
*İki çay kaşığı tere tohumu
*İki yemek kaşığı civan perçemi
*İki yemek kaşığı sinameki
*Bir yemek kaşığı melisa
*Bir tane kabuk tarçın
*Bir tane zencefil
*İki yemek kaşığı kuşburnu
*Üç yemek kaşığı ebegümeci
*Bir kahve kaşığı mate yaprağı
*Üç tane ardıç tohumu
*Beş tane gülhatmi

İştah Kesen Zayıflama Çayı Tarifi
Bütün malzemeleri bir kap içerisinde karıştırın. Sonrasında iyice çekerek toz haline getirin. Ardından bu karışımdan her sabah iki yemek kaşığı alın, ve kaynatıp ocaktan aldığınız iki bardak suyun içerisine karıştırın. Karışımın üzerini kapatarak beş dakika demlenmesini bekleyin. Sonrasında da aç karna, süzerek elde ettiğiniz zayıflama çayını için.

Gaz Gideren Zayıflama Çayı İçin Gerekli Malzemeler
*Bir tatlı kaşığı anason
*Bir tatlı kaşığı kimyon
*Bir yemek kaşığı kekik
*Bir yemek kaşığı rezene

Gaz Gideren Zayıflama Çayı Tarifi
Bir litre suyu kaynatın, ve ocaktan alıp, içerisine bütün malzemeleri karıştırarak on dakika, ağzı kapalı şekilde demlenmesini sağlayın. Ardından süzün, ve sonrasında da yemeklerden sonra bir bardak olacak şekilde için.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.