Zayıflatan Bitkiler

Avokado İle Nasıl Zayıflanır?

Avokado ile nasıl zayıflanır, avokadoyu meyve olarak tüketmeyi seven; ancak 1 adedinde 322 kalori olduğunu duyunca ondan kaçan pek çok kişi tarafından merak konusu. İlerleyen bölümlerde sizlere ilk olarak avokado zayıflatırmı sorusunun yanıtlarını aktaracağız. Ardından da avokado diyetinasıl yapılır, bu sorunun yanıtlarını gözden geçireceğiz; çünkü en çok merak edilenler arasında bu konu da yer almakta. Ancak kısaca şunu söyleyebiliriz ki: avokado, kendisinden zayıflama sürecinde kaçmanız gereken bir meyve değil. Aksine ona sıkı sıkıya tutunabilirsiniz.

Avokado Zayıflatırmı?

Biraz önce de belirtmiş olduğumuz gibi avokadonun sadece bir tanesinin içeriğinde toplamda 322 kalori bulunuyor. Ancak diyetlerin en önemli yardımcılarından olan bu meyveyi tükettiğinizde uzun süreli doygunluk hissi yaşıyorsunuz. Dolayısı ile iştahınızı baskılayan avokado ile zayıflamak oldukça ko0lay bir hal alıyor. Kan şekeri seviyesini dengeleyen avokado ile zayıflama için bilinmesi gereken tek şey ise avokado diyeti nasıl yapılır sorusunun yanıtları. O halde avokado ile nasıl zayıflanır bilgilerini almaya devam edelim…

Avokado Diyeti Nasıl Yapılır?

Avokado diyeti hızlı bir şekilde uygulanan ve 3 günde 3 kilo verdiren diyetler arasında yer alan bir zayıflama diyeti alternatifi. Avokadoyu sevenler bu alternatifi severek değerlendirebilirler. Bunun için uygulanması gereken diyet listesi ise şu şekilde:

1. Gün:

Uyanınca: 1 bardak çemen otu suyu
Kahvaltı: Yarım avokado ile hazırlanmış kinoa salatası
Kuşluk: 1 bardak yeşil çay
Öğle Yemeği: 1 bardak ayran ve ton balıklı avokadolu salata
İkindi: 1 tane kepekli kraker ve 1 fincan sade kahve
Akşam Yemeği: 1 kase sebzeli mercimek ve haşlanmış tavuk göğsü

Avokado ile nasıl zayıflanır derken, ilk günün zorluğunu elbette yaşayacaksınız. Ancak bu günü atlatırsanız geriye sadece 2gün kalacak. Ve siz avokado ile zayıflama inancı ile kendinizi daha iyi hissedecek, diyetinize daha bağlı kalacaksınız. Atıştırmalık bir şeyler yemek istediğinizde hemen bir bardak su içerek bu isteği bastırın ve biraz temiz hava alın. Bu sizi ilk gün için rahatlatacaktır.

2. Gün:

Uyanınca: 1 bardak elma sirkeli su
Kahvaltı: Yarım avokado, 2 tane haşlanmış yumurta, 2 tane badem, 1 tane elma
Kuşluk: 1 bardak yeşil çay
Öğle Yemeği: 1 bardak Hindistan cevizi suyu ve nohutlu avokadolu salata
İkindi: Yarım fincan patlamış mısır, 1 fincan sade kahva
Akşam Yemeği: Ispanaklı haşlanmış tavuk göğsü

Avokado ile nasıl zayıflanır ya da avokado diyeti nasıl yapılır sorusunun yanıtları arasında yer alan ve 3 günde 3 kilo verdiren diyetlerden olan bu diyette, bugünün sonunda kendinizi daha aktif hissedeceksiniz. Ancak vücudunuzdaki yağların harekete geçmesi için de işinizi sadece diyete bırakmamalı; egzersiz de yapmalısınız. Zaten gördüğünüz gibi bugünün diyet programı ilk güne göre daha kolay. Bugünü atlattığınızda motive olmuş bir şekilde 3. güne daha kolay geçiş yapabileceksiniz.

3. Gün:

Uyanınca: 1 bardak çemen otu suyu
Kahvaltı: 2 tane buğday unlu ve avokadolu krep
Kuşluk: 1 bardak papaya suyu
Öğle Yemeği: Hindistan cevizi suyu ve hindili avokado salatası
İkindi: 1 tane kraker ve 1 bardak yeşil çay
Akşam Yemeği: Haşlanmış sebze, 1 bardak az yağlı süt ve avokadolu somon salatası

3 günde 3 kilo verdiren diyetler arasında yer alan avokado diyeti nasıl yapılır sorusunun yanıtını tamamladınız ve muhtemelen daha ince görünmenizi sağlayan bu diyetin ardından kendinizi eski beslenme düzeninize kesinlikle döndürmemelisiniz.

Hızlı zayıflatan diyetler, sonrasında kişilere hızlı bir şekilde kilo aldırırlar. Dolayısı ile yaşayacağınız hayal kırıklığının önüne, avokado diyetini tamamladıktan sonra rehavete kapılmadan geçin. Bunun için tüketmeniz gereken ve tüketmemeniz gereken besinlerin listesini hemen sizlerle paylaşacağız.

Avokado İle Zayıflama Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Avokado ile nasıl zayıflanır sorusunun yanıtını bulmuş olabilirsiniz ama bu durum sizin verdiğiniz kilonun kalıcı olduğu anlamına gelmez. Dolayısı ile mantar, mercimek, somon, hindi,tavuk göğsü, patates,soğan, kabak, lahana, havuç, brokoli,ıspanak… gibi lif ve protein kaynağı besinlerin tüketimini bolca gerçekleştirin.

Diyet sonrasında uzak durmanız gereken şeyler ise alkol, paketlenmiş meyve suyu ve yapay tatlandırıcı içeren içecekler, yağlı süt ve süt ürünleri, üzüm ve mango, kırmızı et, beyaz pirinç, kaju, fındık ve diğer yağlı tohumlar, tereyağı, margarin…

Bu detaylara dikkat etmeniz halinde elde edeceğiniz sonuç, avokado ile nasıl zayıflanır hususunda sizi memnun edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.