Zayıflama Yolları

Akupunktur İle Nasıl Zayıflanır?

Akupunktur ile nasıl zayıflanır, özellikle diyet yapmakta zorlanan ve egzersiz yapmaya da zaman bulamayan; ancak nasıl zayıflanır sorusunun yanıtlarını da bulmaya çalışan ya da bulması gereken kişiler tarafından sıklıkla sorulan sorular arasında yer almaktadır. Akupunkturun zayıflamaya etkisi, vücudun enerji akışını değiştirmesi ile söz konusu olmaktadır. Akupunktur ile zayıflamayı tercih edenlerin vücutlarında bazı değişimler söz konusu olur ve bu değişimler zayıflama üzerinde etkilidirler.

Akupunkturun Zayıflamaya Etkisi

Genel olarak akupunktur vücudun enerji akışını değiştirmektedir ve böylece vücuttan, değişen enerji akışına bazı tepkiler gelir. Sağlıklı yaşam adına da pek çok tepkiyi beraberinde getiren akupunkturun zayıflamaya etkisi olan tepkileri şu şekildedir:

■ Akupunktur, beynin açlık merkezini baskılar
■ İştahı azaltır
■ Metabolizmayı hızlandırır
■ Stresi azaltır

Bilgilerimizin en başında sizlere, egzersiz yapmaya zaman bulamayan ya da diyet yapmakta zorlanan kişilerin akupunktura yöneldiğinden söz etmiştik. Ancak her ne kadar akupunkturun zayıflamaya etkisi bulunsa da, bu etkilerin mutlak surette diyet ve egzersizlerle desteklenmesi gerekmektedir. Akupunktur, diyet yapmakta zorlanan kişilerin bu zorluğu yaşamasının önüne geçerek, onların daha kolay zayıflamasını sağlar; çünkü iştah üzerinde etkilidir.

Akupunktur ile nasıl zayıflanır diyenler için uygulamanın yapıldığı noktalar, uzmanlara göre bazen değişkenlik gösterseler de genellikle kulaklardır. Kulaklarda, vücudun farklı bölümlerine ulaşan noktalar bulunmaktadır. Bununla birlikte yine kulaklar, beyin ile en kısa mesafeli noktalardır. Dolayısı ile akupunktur ile zayıflamada kulaklar en etkin noktalar olarak karşımıza çıkarlar.

Akupunkturun, kulağın hangi bölgesine uygulanacağını belirlemek için, akupunktur ile nasıl zayıflanır diyen kişilerin vücutlarında hangi bölgelerde yağ biriktiğine bakılır ve iğneler kulağın, yağ biriken noktalarına etki edecek şekilde batırılır. Gerekliliğe göre bu iğnelerin kulakta 10 güne kadar kalması da söz konusu olabilmektedir. Ayrıca, akupunkturun zayıflamaya etkisi yanında farklı sağlık sorunlarına da iyi geldiğinden söz etmiştik. Akupunktur ile nasıl zayıflanır diyen kişinin sırtı ağrıyorsa, osteoartrit problemi varsa ya da diz ağrısı söz konusu ise tedavinin buna göre şekillendirildiğini de belirtmeden geçmeyelim.

Akupunktur İle Zayıflama Sürecinde Neler Olur?

Akupunktur ile zayıflama sürecinde ortaya çıkan etkiler, diyet ve egzersiz yapıldığında, akupunktur ile nasıl zayıflanır sorusunun yanıtı olurlar. Peki hangi etkilerden söz ediyoruz?

■ Akupunktur ile zayıflama sürecinde kişinin açlık hissi azalır
■ Daha az yemek yemesine karşın kendini daha çabuk doymuş hisseder
■ Gereğinden fazla yememiş, dolayısı ile kalori almamış olur
■ Toksinlerin vücuttan atılması sağlanır
■ Metabolizma hızlandığı gibi, yağ yakımında da hızlanma olur
■ Akupunktur ile nasıl zayıflanır diyen kişi kendini daha enerjik, ruh hali olarak ise sakin ve dengeli hisseder.

İnsanların genel olarak diyet yapmakta zorlanmalarının sebebi, beslenme alışkanlıklarının kalıplaşmış olmasıdır ve bu alışkanlıkların değişmesi hiç de kolay olmaz. Yine de nasıl zayıflanır sorusuna yanıt bulmak adına kendilerini zorlar ve diyet programına uymaya çalışırlar. Bu süreç de beraberinde sinirlilik, stres, mide bulantısı, baş dönmesi, baş ağrısı… gibi problemleri getirir ve kişi kendini halsiz hisseder. Ancak akupunktur ile zayıflama sürecinde bu olumsuzlukların en aza indirgenmesi; hatta ortadan kaldırılması durumu söz konusudur.

Akupunkturun zayıflamaya etkisi sayesinde beyindeki mutluluk hormonları arttırılır ve böylece, diyet yapmakta zorlanan kişilerin, yemek yemeden de mutlu oldukları görülür. Aynı zamanda hızlanan metabolizmaları sayesinde, daha az kalori almalarına ek olarak daha fazla kalori yakmaları olanaklı hale gelmiş olur. Tüm bu unsurların bir araya gelmesi ise akupunktur ile nasıl zayıflanır diyen kişinin hızlı bir şekilde kilo kaybetmesine neden olacağı için, motivasyonunu arttırır. İnsanlar, çabaladıkları şeyin sonuçlarını almaya başladıklarında ise o şey için çabalamaya daha çok istekli olurlar.

Akupunktur Kaç Kilo Verdirir?

Akupunktur ile nasıl zayıflanır diyenlerin en merak ettiği sorulardan biri de akupunktur kaç kilo verdirir sorusunun yanıtlarıdır. Daha önce de bir kaç kez belirtmiş olduğumuz gibi, akupunkturu düzenli egzersiz ve iyi bir diyet programı ile birlikte yürütmeniz halinde, 2 ay içerisinde kilonuzun %10 – %15’ini kaybedebilirsiniz. Yani 100 kiloysanız, akupunktur ile zayıflama sürecindeki 2. ayınızın sonunda 85 – 90 kilo aralığına gelmiş olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.