Zayıflatan Bitkiler

Barut Ağacı Kabuğu İle Zayıflama

barut ağacı kabuğu ile zayıflamaBarut ağacı kabuğu ile zayıflama hakkında, bugüne kadar pek çok bilgi elde ettik. Barut ağacı kabuğunun nasıl zayıflattığını öğrenmeye çalıştık, bazen doğru; bazen yanlış bilgilerle durumu kurtarmaya çalıştık. Ancak bu yazımız ile birlikte, merak ettiğiniz her şeyi öğreneceksiniz. Barut ağacı kabuğu nedir, barut ağacı kabuğu faydaları nelerdir, barut ağacı kabuğu nasıl kullanılır? Yazımızın ilerleyen bölümlerinde tüm bu soruların yanıtlarını, ve çok daha fazlasını bulabileceksiniz…

Barut Ağacı Kabuğu Nedir?

Diğer adı erkek akdiken olan barut ağacı kabuğu, Kuzey Amerika, ve Kuzeybatı Asya’da bulunur. Ülkemizde, Orta; ve Kuzey Anadolu dağlarında yetişmektedir. Barut ağacı kabuğunun alınabildiği aylar, Mart – Nisan, Temmuz – Ağustos ayları olarak belirtilmektedir. Barut ağacı kabuğunun kullanımı için ya en az bir sene beklenmeli; ya da, hava akımı ile ısıtılarak eskimesi sağlanmalıdır. Aksi halde, taze haldeki barut ağacı kabuğunun kullanımı kişilerde kramplara; ve kusmalara neden olmaktadır. Bunun sebebi ise, taze haldeki kabukların tahriş edici özelliklerinin bulunmasıdır.

Barut Ağacı Kabuğu Faydaları Nelerdir?

Biz burada sizlere, barut ağacı kabuğu faydaları arasında yer alan, barut ağacı kabuğu ile zayıflama hakkında detaylardan söz edeceğiz. Kabızlığa iyi gelen, ve ishal yapabilme özelliği bulunan barut ağacı kabuğu bu sayede bağırsakların çalışması, ve sindirim sisteminin, hızlanmasını olanaklı hale getirmektedir. Bunun yanında, biraz önce, taze hali ile kullanılması halinde kusmalara neden olabileceğini belirttiğimiz barut ağacı ile zayıflama bu nedenle de söz konusudur. Bildiğimiz gibi zayıflamak isteyenler, yedikleri şeyler fazla ise, bunu kusarak atmaya çalışır, ve bunu gerçekleştirmek için de farklı yöntemler denerler. İşte barut ağacı kabuğu ile, kusmak olanaklu bulunmaktadır.

Barut Ağacı Kabuğu Nasıl Kullanılır?

Üç yaşından önceki barut ağacı kabuğunun kullanılmamasının gerekliliğini baştan belirtelim. Bunun için de barut ağacı kabuğunun güvenilir bir yerden satın alınması gerekmektedir. Bir diğer bilinmesi gereken nokta da, biraz önce de belirtmiş olduğumuz gibi bir sene bekletilmiş olan barut ağacı kabuğunun tüketilmesi gerektiğidir. Eğer tüm bu koşullar sağlanmış ise, barut ağacı kabuğunun kullanımı şu şekildedir:

Kıyılmış haldeki iki tatlı kaşığı barut ağacı kabuğu, oda sıcaklığındaki yarım litre suyun içerisine konulur; ve bu şekilde altı saat kadar bekletilir. Ardından da bu suyla birlikte barut ağacı kabuğunun on dakika kadar kaynatılması gerekmektedir. Kaynama işleminin sonrasında suyun içerisinde bulunan barut ağacı kabuğu süzülür. Elde edilen suyun günde üç çay bardağı, yemeklerden önce birer çay bardağı olacak şekilde içilmesi önerilmektedir.

Barut Ağacı Kabuğu Zararları

Her şeyin öncesinde, hiç bir bitkinin çok uzun süreli kullanılmaması gerektiği yönünde uyarılarda bulunan uzmanlar, barut ağacı kabuğunun da uzun süreli kullanım halinde bağırsaklarda tahrişe neden olduğunu, böbrek, ve karaciğer hastalıkları, kanamalı kolit, eklemlerde şekil bozukluğu… gibi pek çok olumsuzluğa sebep olabildiğini belirtmektedirler.Bazı karışık çayların içerisinde de barut ağacı kabuğu bulunduğunu, bu nedenle, karışımların içeriklerinde ne olduğunu bilmeniz, ve kullanım süresini buna göre belirlemeniz gerektiğini belirtmeden geçmemeliyiz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.