Zayıflatan Bitkiler

Elma Sirkesi Zayıflatırmı?

Elma sirkesi zayıflatırmı sorusunun yanıtı, nasıl zayıflanır sorusuna yanıt arayan ve özellikle elma sirkesinin adını sıklıkla duyan kişiler tarafından çok merak ediliyor. Aslında bu noktada en önemli detay, kilo almadan, ideal kilonun korunmasını sağlamaya çalışmak. Ancak eğer alınan bir kilo varsa ve zayıflamak; ya da en azından ideal kiloya ulaşmak isteniyorsa, bunun için elma sirkesinden yararlanmak mümkün. Peki elma sirkesi tek başına zayıflamaya yeter mi? Elma sirkesi zayıflatırmı? Elma sirkesi ile nasıl zayıflanır? Merak ettiğiniz tüm bu soruların yanıtlarını ilerleyen bölümlerde bulabilirsiniz.

Elma Sirkesi İle Zayıflanır Mı?

Çok eski çağlardan bu yana kullanılan elma sirkesi aslında genel olarak tam bir şifa kaynağı diyebiliriz. Cildi güzelleştiren, sindirimi kolaylaştıran, bağışıklık sistemini güçlendiren elma sirkesi, kan şekerinin düşmesini önleyerek tokluk hissi sağlamakta ve böylece gereksiz yemek yenmesinin önüne geçmektedir. Ayrıca vücuttaki yağların yakılmasına katkıda bulunur ve dolayısı ile söz konusu zayıflamayı daha kalıcı hale getirmiş olur.

Elma sirkesi zayıflatırmı diyen kişilerin mutlak surette onu sabahları aç karna tüketmeleri gerekmektedir. Böylece gün içinde oluşacak gereksiz açlıkların önüne geçilmiş olur. Aynı zamanda yağ yakımı da bu sayede sağlanır. Günde bir kaşık elma sirkesi tüketenlere oranla iki kaşık elma sirkesi tüketenlerin daha avantajlı olduklarını ve zayıflamaya yönelik çabalarının olumlu sonuçlandığını söyleyebiliriz. Ancak burada unutulmaması gereken en önemli detay: elma sirkesinin zayıflamada tek başına mucizevi bir etkiye sahip olmadığıdır. Evet: Elma sirkesi zayıflatır; ancak bununla birlikte porsiyonların küçültülmesi, mümkün olduğunca diyet yapılması, olabildiğince az kalori alınması ve bol bol spor yapılması da gerekir. Tüm bunları yapmayan; ancak elma sirkesi kullanıp zayıflamaya çalışan biri istediği sonucu alamadığında, suçu elma sirkesine atma hatasında bulunmamalıdır.

Elma Sirkesi İle Nasıl Zayıflanır?

Nasıl zayıflanır ya da elma sirkesi zayıflatırmı diyen bir kişi olarak elma sirkesi ile nasıl zayıflanır sorusunun yanıtını almak istiyorsanız, önceliği hazır aldığınız değil; evde kendi yaptığınız, tamamen doğal ve temizliğinden emin olduğunuz elma sirkesine vermeniz gerektiğini belirtmeliyiz. Bununla birlikte, her ne kadar doğal olsa da, elma sirkesi elma suyunun fermente edilmesi ile hazırlanan asidik bir içecektir. Dolayısı ile mide rahatsızlıklarına neden olabilir. Bu durumun önüne geçebilmek adına düzenli kullanımından önce mutlaka bir doktor kontrolünden geçilmesi mantıklı olacaktır.

Peki doktorunuza danıştıysanız ve o da sizin elma sirkesi kullanmanızın herhangi bir mahsuru olmadığını söylediyse, elma sirkesi ile nasıl zayıflanır, isterseniz bu sorunun yanıtlarını birlikte gözden geçirmeye başlayalım…

Elma sirkesi zayıflatırmı demeniz halinde ilk yapmanız gereken, vereceğimiz malzemelerden oluşan karışımı hazırlamak olacaktır.

• 1 tatlı kaşığı elma sirkesi
• 1 tatlı kaşığı bal
• 1 bardak ılık su

Her sabah, kahvaltı yapmadan yirmi dakika önce, bir bardak ılık suyun içerisine bir tatlı kaşığı elma sirkesi ve bir tatlı kaşığı bal ilave edip, karışımı bal eriyene kadar iyice karıştırmalısınız. Ardından içmeniz ve yirmi dakika beklemeniz halinde kahvaltıda daha az şey yediğinizi göreceksiniz. Bu karışım sizi sadece kahvaltıda değil, tüm gün, her zamankinden daha tok tutacaktır. Ancak daha etkin sonuç almak adına diğer öğünlerden önce de tüketmeyi tercih edebilirsiniz. Fakat dikkat etmeniz gereken nokta, günde üç bardaktan ve dolayısı ile üç tatlı kaşığından fazla elma sirkesi tüketmemenizin gerekliliğidir. Aksi halde doktorunuz onay vermiş dahi olsa elma sirkesinin zararlarından midenizi koruyamayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.